عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز:

اورژانس البرز ۳۹ هزار عملیات امداد و نجات انجام داد

کد خبر: 77641
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱:۵۴ ب.ظ

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز اعلام کرد: ۳۹ هزار عملیات امداد و نجات طی ۶ ماهه اول سال جاری توسط مرکز فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ البرز انجام شد.

به گزارشنداي مردم، مهرداد بابایی افزود: از بین ۴۳۸ هزار و ۷۸۴مورد تماس تلفنی برقرار شده با این مرکز، تعداد ۳۹هزارو ۷۹۷ماموریت صورت گرفت.

وی ادامه داد: از این تعداد عملیات انجام شده،۳۵هزار و ۳۳۱ مورد در مناطق شهری که شامل شهرستان‌های کرج، ساوجبلاغ، نظر آباد، طالقان، فردیس و اشتهارد بود و ۴هزار و ۴۶۶ مورد پوشش امدادی در جاده‌های استان استان البرز انجام شد.

بابایی خاطرنشان کرد: همچنین از بین ۳۹ هزار و ۷۹۷مورد عملیات انجام شده توسط نیروهای امدادی فوریت‌های پزشکی البرز، ۶ هزار و ۶۲۴مورد امدادرسانی و انتقال مصدومین حوادث ترافیکی و ۳۳هزارو ۱۷۳مورد غیرتصادفی بود.

به گفته وی، برای پوشش حوادث پرمصدوم، اتوبوس آمبولانس‌های این مرکز در ۱۴ مأموریت حاضر شده ودر ارائه خدمات درمانی و انتقال ۵۷ مصدوم شرکت کردند .

این مسؤول اظهار کرد: برای درمان و انتقال بیماران و مصدومانی که در مناطق دور از مراکز درمانی دچار سانحه شده و نیاز به انتقال فوری و حیاتی داشتند نیز ۳۰ بار بالگرد اورژانس هوایی به پرواز درآمده و ۴۷ مصدوم را به مراکز درمانی استان البرز انتقال داد.

از اقدامات دیگر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی البرز، بیش از یکهزار و ۳۲۹ مورد استقرار آمبولانس و اتوبوس آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ البرز در جاده‌ها و میادین اصلی و مناطق پر تردد شهری و جاده ای برای پوشش سفرهای نوروزی تابستانی بوده است./فارس

دیدگاه کاربران