عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون آموزش متوسطه و دبیر پروژه مهر ۹۵ اداره کل آموزش و پرورش البرز :

بازدید میدانی تیم ارزیاب وزات آموزش و پرورش از پروژه مهر ۹۵ البرز

کد خبر: 77678
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴ ق.ظ

معاون آموزش متوسطه و دبیر پروژه مهر ۹۵ اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: تیم ارزیاب وزات آموزش و پرورش از پروژه مهر ۹۵ در مدارس این استان بازدید میدانی کرد.

به گزارش نداي مردم،عباس سلطانیان  گفت: در هفته اول سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دو تیم ارزیاب از ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش از روند پروژه مهر ۹۵ در مدارس استان البرز بازدید میدانی کردند.
وی اظهار کرد: اعضای این تیم طی دو روز در مدارس شهری و روستایی البرز حضور پیدا کردند و اقدامات پروژه مهر ۹۵ استان را بر اساس وظایف کمیته های پنج گانه و شاخص های تعریف شده در قالب این طرح ملی وزارتخانه ای مورد بررسی قرار دادند.
وی با اشاره به اعلام رضایت تیم ارزیاب وزارتخانه ای از روند پروژه مهر در مدارس البرز خاطرنشان شد: پروژه مهر نماد مدیریت ، برنامه ریزی و بهره وری در فرآیند تعلیم و تربیت است که مقدمات فعال سازی ستادی این طرح ملی از اردیبهشت ماه سال ۹۵ در این استان کلید خورد.
معاون آموزش متوسطه و دبیر پروژه مهر ۹۵ البرز از بهینه سازی فضاهای آموزشی، بهسازی نیروی انسانی ، تجهیزات و استفاده صحیح از منابع موجود که باعث بهره وری می شود بعنوان محورهای شاخص این طرح ملی یاد کرد.
وی تشکیل کمیته های تائید صلاحیت، تعمیر و تجهیز، نظارت و ارزیابی، توجیه و تبلیغ ، ساماندهی و یک کمیته ابتکاری با عنوان هدایت تحصیلی آگاهانه ویژه دانش آموزان پایه نهم دوره اول متوسطه را از دیگر اقدامات انجام شده در قالب پروژه مهر ۹۵ در استان البرز برشمرد.
سلطانیان گفت: در قالب این طرح اقداماتی دیگری چون ارسال سریع بخشنامه های پروژه مهر به نواحی و مناطق هشت گانه، صدور ابلاغ برای اعضای کمیته ها ، مطرح کردن این طرح در شورای معاونین، تهیه جدول زمانبندی، انتخاب معاونان اداره کل به عنوان معین پروژه برای مناطق و نواحی
هشت گانه، برگزاری دو همایش استانی با عنوان پروژه مهر ۹۵ در این استان عملیاتی – اجرایی شد.
معاون آموزش متوسطه و دبیر پروژه مهر ۹۵ البرز تهیه گزارش هفتگی، انجام بازدید های میدانی، توزیع کتاب های درسی و آماده سازی مقدمات لازم برای برگزاری جشن بازگشایی متمرکز استانی مدارس با حضور وزیر آموزش و پرورش و ارتباطات و فناوری را از دیگر محورهای پروژه مهر ۹۵ در این استان عنوان کرد.
سلطانیان یادآور شد: به همت اعضای ستاد پروژه مهر ۹۵ البرز ۴۲۰ هزار دانش آموز لازم التعلیم در ۲ هزار مدرسه و ۱۵ هزار کلاس درس با ۲۵ هزار نیروی انسانی در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ در مدارس این استان ساماندهی شدند و در شرایط مناسب تری نسبت به سال تحصیلی گذشته از نظر فضای فیزیکی و تجهیزاتی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند./ايرنا

دیدگاه کاربران