عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار تهران :

اساس کار آتش نشانان عشق به زندگي و محبت به مردم است

کد خبر: 77718
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱:۱۱ ب.ظ

شهردار تهران خطاب به آتش نشانان پايتخت تاکيد کرد: وظيفه بنده است که همه تلاشم را براي رفع مشکلات معيشتي شما خصوصا در سه عرصه مسکن، درمان و امنيت شغلي داشته باشم و مطمئن باشيد که با همه توان اين کار را انجام خواهم داد.

به گزارش نداي مردم، محمدباقر قاليباف، طي سخناني در آئين بزرگداشت روز آتش نشان که در محل سالن همايش هاي برج ميلاد تهران برگزار شد، ضمن تبريک هفتم مهر ماه روز آتش نشان به تقارن اين روز با هفته دفاع مقدس اشاره کرد و ابراز داشت: ما امنيت، زندگي و استقلال خود را مديون خون شهداي عزيز و گرانقدر هستيم و مفتخريم که امروز همسنگر افرادي هستيم که با تاسي به همان فرهنگ ايثار و گذشت، تلاش مي کنند.
وي ادامه داد: در کنار شهداي عزيزي که سازمان آتش نشاني در دوران دفاع مقدس تقديم کشور و اسلام کرد، با همين روحيه شهدايي چون شهيدان قانع و عباسي را داريم که در اين عصر و زمان هم اينگونه مجاهدت مي کنند.
شهردار تهران ابراز داشت: درست است که دفاع مقدس بعد از پيروزي انقلاب اسلامي اتفاق افتاد اما دفاع مقدس و فرهنگ سازي که در دفاع مقدس صورت گرفت، تا به امروز در تداوم انقلاب اسلامي نقش بي نظيري داشته است.
قاليباف با بيان اينکه دفاع مقدس براي ما تنها يک بخشي از تاريخ ما نيست بلکه يکي از عناصر مهم هويت انقلابي، ملي و ديني کشور ما به شمار مي رود، گفت: امروز هر چه از استقلال، عزت و اقتدار کشور و همچنين از روحيه مقاومت و ايستادگي سخن مي گوييم، مرهون همان دوران دفاع مقدس است. در نتيجه اين روحيه بود که عناصر مهم همبستگي و وفاق ملي در کنار هم شکل گرفتند و با هويت ملت ما عجين شدند. اين در همه عرصه ها وجود دارد و بدون شک در حوزه آتش نشانان شکوفاتر است.
وي خاطرنشان ساخت: در سال۸۴ که بنده وارد شهرداري تهران شدم، اولين جلسه اي که در جمع عمومي حضور پيدا کردم مختص آتش نشانان بود و در همان زمان حس قرابت و نزديکي فراواني با دوستان آتش نشاني پيدا کردم؛ به نحوي که احساس داشتم در همان فضاي دوران دفاع مقدس هستيم.
شهردار تهران به فعاليت جوانان پر نشاط با روحيه خدمتگزاري، ايثار، گذشت، خونگرمي، انسجام سازماني و نظم در سازمان آتش نشاني اشاره کرد و عنوان داشت: اين موارد همه مديون همان روحياتي است که به برکت دوران دفاع مقدس در کشور ما دوباره احيا شد. از همين جهت است که آتش نشان بودن تنها يک شغل نيست، بلکه يک عشق است.
قاليباف يادآور شد: اگر اين ايثارگري ها و گذشت ها در مجموعه آتش نشاني نباشد، اين شهدا و مجروحان در سازمان آتش نشاني ماندگار نمي شوند. اين امر نتيجه عشق به همنوع، روحيه ايثار و عشق به زندگي است که همکاران در اين شرايط سخت، چنين ايثارگري هايي را از خود نشان مي دهند؛ اين روحيه را در کمتر شغلي مي توان پيدا کرد.
وي افزود: البته بدون شک ضوابط، تاسيسات، امکانات، تداوم آموزش و انضباط سازماني هم در جاي خودش قرار دارد اما اساس کار عشق به زندگي، عشق به همنوعان و محبتي است که در يکايک همکاران ما در سازمان آتش نشاني وجود دارد.
قاليباف با بيان اينکه يکايک شما عزيزان در عرصه خدمت در سازمان آتش نشاني را به عنوان قهرمانان اصلي شهرمان مي شناسم، ابراز داشت: قهرمان آن کسي است که بتواند براي سعادت جامعه از زندگي و سلامتي خودش بگذرد و سلامتي و جان خودش را تقديم ديگر همنوعانش در شهر کند. در اين کار هم هيچ گونه منتي بر سر کسي نداشته باشد.
شهردار تهران در پايان خطاب به آتش نشانان پايتخت تاکيد کرد: وظيفه بنده است که همه تلاش خودم را براي رفع مشکلات معيشتي شما خصوصا در سه عرصه مسکن، درمان و امنيت شغلي داشته باشم و مطمئن باشيد که با همه توان اين کار را انجام خواهم داد و موضوع مسکن را با اولويت براي شما دنبال خواهم کرد.

دیدگاه کاربران