عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران :

مهلت ۲۰ روزه شهرداری تهران برای انتقال مرکز خرید و فروش خودرو شهید رجایی به مکانی مناسب

کد خبر: 77811
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸ ق.ظ

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار تهران با اشاره به اعتراض اهالی منطقه ۲۰ نسبت به فعالیت مرکز خرید و فروش خودرو شهید رجایی دراین منطقه، از تعیین مهلتی ۲۰ روزه برای انتقال این مرکز به مکانی مناسب خبر داد.

به گزارش نداي مردم ،مجتبی یزدانی  افزود: در این دیدار ساکنان منطقه ۲۰ با انتقاد از فعالیت مرکز خرید و فروش خودرو شهید رجایی، خواستار انتقال این مرکز به مکانی مناسب شدند.
وی با اشاره به اینکه بافت محدوده اطراف این مرکز ، مسکونی است اظهار کرد: از آنجایی که فعالیت این مرکز موجب آزار ساکنان منطقه شده، بنابراین به این مرکز مهلتی ۲۰ روزه برای انتقال به مکانی مناسب داده شد.
معاون شهردار تهران با تأکید بر ضرورت رضایتمندی مردم خاطرنشان کرد: با توجه به بافت منطقه و وجود منازل مسکونی، کاربری مناسب با بافت محدوده به این مرکز داده خواهد شد.
یزدانی در ادامه از اختصاص بودجه به برخی مناطق به منظور تملک زمین و تبدیل آن به فضای سبز خبر داد و گفت: مناطق ۷، ۹، ۱۰، ۱۱و ۱۷ شهرداری تهران از جمله مناطق کم برخوردار در زمینه فضای سبز به شمار می روند که بودجه ای برای تملک زمین به این مناطق اختصاص یافته است.
وی مناطق ۴، ۵، ۱۸، ۱۹ و ۲۲ را نیز به عنوان مناطقی که از فضای سبز بیشتری در میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران برخوردار هستند، ذکر کرد.

* واگذاری ۱۵۰ دستگاه خودرو تویوتا برای حمل متوفی به سازمان بهشت زهرا(س)
وی همچنین از اختصاص و واگذاری ۱۵۰ دستگاه خودرو تویوتا ویژه حمل متوفی به مجموعه بهشت زهرا (س) خبر داد و گفت: این تعداد خودرو بزودی به ناوگان بهشت زهرا (س) اضافه شده و در صورت نیاز به خودروهای بیشتر، این کار در کوتاه ترین زمان انجام خواهد شد.
یزدانی با اشاره به اینکه نوسازی ناوگان آمبولانس های درون و برون شهری سازمان بهشت زهرا (س) به صورت جدی در دستور کار شهرداری تهران قرار دارد خاطرنشان کرد: مباحث اعتباری، مالی و نقدینگی این کار نیز انجام شده است.
وی با بیان اینکه در خودروهای اختصاص یافته تمامی استانداردهای حمل جسد رعایت شده است افزود: این آمبولانس ها از تهویه مناسبی که در روزهای گرم سال کاربرد اساسی دارد، برخوردار هستند.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار تهران یادآور شد: این خودروها به منظور انتقال متوفیان از تهران به سایر شهرهای کشور نیز مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

دیدگاه کاربران