عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری شهرداری تهران :

افزایش ۵۰هکتاری فضای سبز منطقه ۲۰ تا پایان سال۹۵

کد خبر: 77831
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱:۲۱ ب.ظ

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از افزایش ۵۰هکتاری فضای سبز منطقه ۲۰، احداث و بهره برداری از چندین پارک و بوستان، احداث ۵ میدان میوه و تره بار در ۵ محله منطقه ۲۰ ،احداث شهربازی و زیباسازی خیابان حرم حضرت عبدالعظیم حسنی خبر داد.

به گزارش نداي مردم، مهندس مجتبی یزدانی با اشاره به برگزاری جلسه نظارت دوره ای شهردار تهران از منطقه ۲۰ گفت: براساس تدابیر ایشان مصوبات بسیار خوبی برای این منطقه رقم خورد و اعتبارات لازم برای اجرای پروژه های شهری منطقه در راستای خدمات رسانی بهینه به شهروندان اختصاص یافت.

مهندس یزدانی در ادامه افزود:انشالله تا پایان سال و در راستای کمک به افزایش سرانه فضای سبز این منطقه، ۵۰هکتار به فضای سبز این منطقه افزوده خواهد شد و چندین پارک توسط منطقه و یک پارک هم توسط سازمان بوستان ها احداث خواهد شد که اعتبارات لازم در این زمینه اختصاص یافته است و تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد:با توجه به نیاز و درخواست شهروندان محترم این منطقه؛ بوستان ویژه بانوان نیز تا پایان امسال احداث و به بهره برداری خواهد رسید.
یزدانی در ادامه افزود: البته در پارک های جدیدالاحداثی که در طراحی دیده شده بودند نیز امکاناتی از قبیل خدمات رفاهی، مبلمان شهری و… برای تامین رفاه حال شهروندان این منطقه اختصاص داده شده است.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه با بیان این که این منطقه ۲۰ محله دارد که از این تعداد ۱۵ محله از میادین میوه وتره بار برخوردار هستند، گفت:براساس مصوبات این جلسه تا پایان امسال ۵ میدان میوه و تره بار نیز در محلاتی که از این امکان برخوردار نیستند، احداث خواهد شد که در روزهای آینده با توجه به تحویل ۳ زمین برای احداث میادین، اقدامات اجرایی و عملیاتی آن آغاز خواهد شد و تا پایان سال نیز به بهره برداری خواهند رسید.
یزدانی در ادامه خاطرنشان کرد:همچنین ۲میلیارد تومان اعتبار جهت آماده سازی زیرساخت های لازم برای احداث شهربازی به این منطقه تخصیص یافته است که این کار با مشارکت بخش خصوصی انجام خواهد شد و با تعهدات بخش خصوصی، تا پایان سال این شهربازی نیز به بهره برداری خواهد رسید.
وی در ادامه افزود:یکی از اقدامات بسیار خوبی که در این منطقه به دستور شهردار تهران و بنابر درخواست شهروندان در بخش زیباسازی از چند روز آینده صورت خواهد گرفت، جداره سازی و زیباسازی خیابان حرم از میدان حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) تا بازار قدیم است که در ضلع شمالی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) واقع شده است که طول آن ۶۰۰ متر و عرض ۲۵ متر می باشد که توسط سازمان زیباسازی و با همکاری منطقه ۲۰ عملیاتی و اجرایی خواهد شد.البته در این بخش نیازمند همکاری کسبه این خیابان نیز هستیم./شبستان

دیدگاه کاربران