عضویت در خبرنامه الکترونیک
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:

حال خلافکار را بگیرید/محرم یک انرژی هسته ای است

کد خبر: 77915
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱:۲۹ ب.ظ

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با اشاره به اینکه گفتن یک “یا حسین” در ماه محرم، برای حضور مردم در خیابان ها کافی است، محرم را همچون انرژی هسته ای توصیف کرد.

به گزارش نداي مردم، حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در برنامه ای باعنوان “محرم، ماه امر به معروف و نهی از منکر”، در سخنانی اظهار کرد: تذکر بدهید، می‌گویی: گوش نداد. گوش ندهد، ولی حالش گرفته می‌شود. بنده می‌خواهم آب بخورم، می‌گویی: آقای قرائتی ماه رمضان است آب نخور. رمضان آب نخور. مریض هم هستی روبروی مردم آب نخور. اگر ده نفر گفتند: نخور من حالم گرفته می‌شود. یعنی دیگر از آب خوردن لذت نمی‌برم. کام خلافکار را تلخ کنید.

حال‌گیری هم خودش یک کاری است. حالش را بگیرید…خود رضا شاه وقتی مرد، در یک استان و شهری که می‌دانم، فاتحه گرفتند. رضاشاه بود دیگر. آخوندها منبر نرفتند. یک کسی در ژاندارمری بود. نیروی ژاندارمری بود و بیان قشنگی داشت و سخنرانی هم می‌کرد. به او گفتند: برو. این دیگر چون نان خور دولت بود، قبول کرد. در آخر سخنرانی گفت: پروردگارا اعلی حضرت همایونی را با… خسرو پرویز محشور بفرما. (خنده حضار)

مردم خندیدند و جلسه به هم خورد. او را دادگاه بردند. چرا گفتی: با خسرو پرویز. گفت: راسًتش را بخواهید خواستم بگویم: رضا شاه کبیر را با محمد و آل محمد محشور کند، یک مرتبه دیدم رضاشاه کبیر ایرانی است، محمد و آل محمد عرب است. چرا ایرانی با عرب‌ها محشور شود؟ غرور ملی من گل کرد، (خنده حضار) خواستم با یک ایرانی محشور شود. فکر کردم ایرانی به ذهنم نیامد، خسرو پرویز را گفتم. خسرو پرویز نامه پیغمبر را پاره کرد. اینها کارهای قشنگی است. یک کارهایی باید کرد برای اینکه حال خلافکار گرفته شود، ولی لطیف باشد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش افزود: این محرم یک انرژی هسته‌ای است. یک یاحسین بگو، هفتاد میلیون سیاه پوش در خیابان بریزند. خود امام حسین انرژی هسته‌ای است. کدام کشور می‌تواند با یک کد یا حسین هفتاد میلیون سیاه پوش بدون حقوق در خیابان بریزند. بدون حاضر غایب، بدون اضافه کار و مأموریت و بدون رودربایستی! هفتاد میلیون عاشق مجانی، بعد هزار و چند صد سال عاشقانه با یک حسین در خیابان بریزند. این خیلی قدرت مهمی است. ما یک سرمایه داریم. این چاه حفاری نشده است. منتهی اگر بتوانیم از این خوب استفاده کنیم، آن چیزی که داعش را ضربه فنی کرد، این زوارهای اربعین امام حسین بودند. داعش برنامه ریخته بود ریشه شیعه را بکند. راهپیمایی اربعین اینها گفتند: اِ… اِ… شما با هیچ کتاب و فیلمی نمی‌توانی در خیابان‌های آمریکا نماز جماعت بخوانی. الآن چند سال است شیعیان آمریکا وسط خیابان آمریکا نماز جماعت می‌خوانند. زور یاحسین است./ميزان

دیدگاه کاربران