عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران :

ثبت نام بیش از ٢٠٠ پروژه شهری در سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران

کد خبر: 77924
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱:۴۳ ب.ظ

رئیس شورای سیاست گذاری سومین جایزه جهانی خشت طلایی تهران از ثبت نام بیش از ۲۰۰ پروژه و تجارب مهم شهری داخلی و خارجی در سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران تا کنون، خبر داد.

به گزارش نداي مردم، شهرام گیل آبادی، با اشاره به جایزه جهانی خشت طلایی تهران، گفت: براساس توافق میان مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و نماینده برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد در ایران، در ٣١ اکتبر هرسال همزمان با روز جهانی شهرها، همایش جایزه جهانی خشت طلایی تهران برگزار می شود.

وی افزود: در این همایش تعدادی از مقامات ملی و شهری، روسای سازمان‌های بین الملل و اعضای هئیت های دیپلماتیک، استادان دانشگاه، پژوهشگران، محققان، دانشجویان حضور دارند.
رئیس مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران با اشاره به محورهای این جایزه جهانی، اظهار کرد: معماری، شهرسازی و میراث فرهنگی، توسعه پایدار و محیط زیست شهری، زیرساخت ها، امکانات و خدمات شهری، توسعه اجتماعی و فرهنگی شهر، شهرهوشمند و دولت الکترونیک شهری، تأمین منابع، سرمایه گذاری و اقتصاد شهری و نیز برنامه ریزی و مدیریت شهری از جمله محورهای جایزه جهانی خشت طلایی است.

همچنین در ادامه گشتاسب مظفری دبیر جایزه جهانی خشت طلایی تهران با اعلام این که مهلت ارسال آثار تا ٢٤ مهرماه تمدید شد، افزود: این آثار باید شامل معیارهای واجد شرایط از جمله متعهد به یک پروژه إبداعی باشد که دارای طرح توجیهی (BP) و یا تجربی در یکی از محورهای ٧گانه پیش برنده توسعه و پایداری محیط زیست در شهرها، مناطق، نواحی و محلات باشد.
بر اساس گزارش سایت تهران سما، مظفری در ادامه عنوان کرد: در اجرای این پروژه‌ها باید از الگوها و راهکارهای مشارکت و همکاری با شرکا شامل دولت، سازمان های مردم نهاد و بخش خصوصی استفاده شده باشد و نیز پروژه مذکور دارای نو آوری در زمینه ها و حوزه‌های مختلف موضوعی اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، زیست محیطی و عرصه فناوری پایدار باشد.
وی خاطر نشان کرد: سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران امسال در ۳۱ اکتبر همزمان با روز جهانی شهرها (دهم آبان ۹۵) برگزار می‌شود./ايسنا

دیدگاه کاربران