عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی :

کمیته های تخصصی میان مجلس و شورای شهر تشکیل می شود/همه امور شهری باید به دست شوراها باشد

کد خبر: 78012
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۳ ب.ظ

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید یک بازنگری دقیق در شوراها ایجاد شود گفت: ما باید با الگوگیری از کشورهای موفق ، همه امور شهری را به شوراها واگذار کنیم و امور حاکمیتی مربوط به دولت ها باشد.

به گزارش نداي مردم، محمدرضا عارف  در نشست مشترک مجمع نمایندگان تهران با اعضای شورای شهر تهران افزود: امروز تهران با مشکلاتی همچون مشکلات زیست محیطی، بافت های فرسوده و حاشیه نشینی مواجه است که باعث چالش جدی برای تهران شده است.
وی ادامه داد: این چالش ها امروز بسیار فراتر رفته و مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است.
عارف با اشاره به اینکه موضوع ترافیک تقریبا به موضوع لاینحل تبدیل شده است اضافه کرد: علیرغم تلاش هایی که در این راستا صورت گرفته ولی هنوز به راه حل مناسبی در این راستا نرسیده ایم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در موضوع واگذاری ها گفت: باید امروز به گونه ای عمل شود و نگاهمان طوری باشد که دولت ها تا دروازه شهرها بیایند و امور مربوط به شهرها به دست شوراها بیفتد، از این رو باید یک بازنگری دقیق در شوراها انجام گیرد
وی تصریح کرد: ما باید با الگوگیری از کشورهای موفق در این زمینه همه امور شهری خود را به شوراها واگذار کنیم و دولت امور حاکمیتی را در دست گیرد.
عارف با تاکید بر اینکه باید کمیته های تخصصی میان مجمع نمایندگان استان تهران و شورای شهر تهران شکل گیرد گفت: این موضوع در تعامل میان مجلس و شورای شهر تاثیرگذار خواهد بود.
رئیس فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: این کمیته های تخصصی باید مستقل از دوره های مجلس و شورا باشد یعنی باید به تشکیلات ماندگاری تبدیل شود که همه امور مربوط به تهران را بتوانیم در آن پیگیری کنیم.
وی با تاکید بر اینکه از ابتدای شکل گیری مجمع نمایندگان تهران این مجمع تنها به موضوعات اجتماعی و شهری پرداخته است گفت: ما از ابتدای شکل گیری مجلس عقیده مان این بود که موضوع سیاسی در فراکسیون امید پیگیری شود و مسائل مربوط به تهران در مجمع نمایندگان استان تهران پیگیری شود.
وی در پایان از مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران خواست سه نفر را معرفی کند تا رایزنی های لازم را با مجمع نمایندگان استان تهران داشته باشند تا کمیته های تخصصی به شکل جدی کار را دنبال کنند.
وی همچنین از نمایندگان شورای شهر و نمایندگان مجمع تهران خواست که جلساتشان را به صورت فصلی یا هر دو ماه یکبار برگزار کنند تا مشکلات تهران هر چه سریع تر حل شود./ايلنا

دیدگاه کاربران