عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار تهران :

وظیفه اجتماعی مساجد توجه به سبک زندگی و مقابله با تهاجم فرهنگی است/مسجد در همه ابعاد باید پاسخگوی مردم باشد

کد خبر: 78027
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۲:۳۳ ب.ظ

شهردار تهران گفت: همانطور که نماز را در مسجد بر پا می کنیم، باید به خدمت به محرومان هم در مسجد توجه داشته باشیم.

به گزارش نداي مردم، محمد باقر قالیباف،  طی سخنانی در مراسم افتتاح شبستان مسجد بقیه الله الاعظم(عج) که با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری و جمعی از ایلامی های مقیم تهران برگزار شد، تاکید کرد: همه ما باور داریم که پیروزی و شکل گیری انقلاب اسلامی و همچنین افتخارآفرینی دوران دفاع مقدس ریشه در فرهنگ محرم و صفر، اهل بیت (ع) و عاشورا دارد. شک نکنید که حفظ و تداوم انقلاب نیز در گرو وفاداری به راه سیدالشهدا(ع) و فرهنگ جهاد و شهادت در تمامی عرصه هاست.
وی با اشاره به اهمیت جایگاه مساجد تاکید کرد: مسجد خانه خداست و در خانه خداوند یک وظیفه مهم اجتماعی برعهده تمامی ما قرار دارد؛ در عین برپایی نماز و توجه به تمامی ابعاد دینی باید به سبک زندگی نیز توجه داشته باشیم چرا که متاسفانه روز به روز گسترش تهاجم فرهنگی را در ابعاد مختلف شاهد هستیم و همه از این تهاجم فرهنگی آسیب می بینیم.
شهردار تهران با تاکید بر اینکه مسجد در همه ابعاد باید پاسخگوی مردم باشد، اظهارکرد: روزی که کلنگ این مسجد بر زمین زده می شد، یکی از بحث های شکل گیری این مسجد آن بود که از مردم شریف، متدین و محرومان و فقرای استان ایلام یاد کنیم و به تمامی مردم این استان از ملکشاهی، آبدانان، شیروان، چنگوله، میمک، صالح آباد تا دهلران، مهران و … خدمت رسانی کنیم. به مردمی که فرزند بیمار دارند و تمامی دارایی خود را به فروش می رسانند تا به تهران بیایند و فرزند خود را درمان کنند.
وی تاکید کرد: همانطور که نماز را در مسجد بر پا می کنیم، باید به خدمت به محرومان هم توجه داشته باشیم. روزی که کلنگ این مسجد را زدیم قرار شد هیچ کدام از مستضعفانی که از استان ایلام به تهران می آیند احساس بی کسی نکنند، بلکه احساس کنند هم استانی ها و همشهری های آنها در اینجا هستند و به امید این مسجد و کمک یکایک شما برای درمان به تهران مراجعه کنند.
قالیباف گفت: اگر شهدای مدافع حرم را نگاه کنیم، می بینیم چه کسانی شهید می شوند و برای انقلاب خون می دهند. از این رو نباید آنها را فراموش کنیم. باید همه به قول و قرارها وفادار باشیم تا به مردم مستضعفی که انقلاب کردند و امروز نیز پای انقلاب ایستاده اند، خدمت رسانی کنیم.
شهردار تهران در پایان گفت: در عین اینکه مدیریت، کار و افتخار این مسجد برای ایلامی های مقیم تهران است، اما فراموش نکنیم که در این محل هستیم و همه اهالی محل نیز بر این مسجد حقی دارند. مطمئن هستم با روحیه مهمان نوازی و گرم شما مردم ایلام حتما خدمات رسانی لازم به اهالی محله نیز صورت خواهد گرفت.

دیدگاه کاربران