عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه21 :

اهدای گلدان به جای شاخه گل بریده به مدارس منطقه ۲۱

کد خبر: 78072
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۵ ق.ظ

مهرداد زنگنه فر معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه از اهدای گلدان به جای شاخه گل به دانش آموزان مدارس منطقه ۲۱خبر داد.

به گزارش نداي مردم ، مهرداد زنگنه فر معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه گفت : باعنایت به آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۶ و در راستای افزایش مشارکت دانش آموزان در موضوع محیط زیست و نگهداری از گیاهان ، کارشناسان واحد محیط زیست منطقه ۲۱ طی روزهای نخستین مهرماه با مراجعه به مدارس منطقه و اجرای این طرح ، کارگاه های آموزشی ویژه دانش آموزان برگزار کردند.
وی با بیان اینکه این طرح با هدف حذف شاخه گل های بریده و استفاده از گلدان های آپارتمانی و کاکتوس اجرا شد ، تصریح کرد : گل های آپارتمانی دارای ماندگاری زیادی بوده و همچنین فرهنگ سازی نگهداری این نوع گلها به دانش آموزان این منطقه آموزش داده شد.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲۱ ادامه داد : در این طرح که با همراهی دبیران کانون های محیط زیست محلات انجام گرفت ، گلدان هایی به هر کلاس اهدا و هر هفته یک نفر از دانش آموزان مسئول نگهداری از گلدان ها هستند.
زنگنه فر در پایان با بیان اینکه این طرح در راستای تدابیر ابلاغی محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران صورت گرفت ، تصریح کرد : به همین منظور از هر ناحیه منطقه ۲۱ مدرسه ای به عنوان پایلوت این طرح انتخاب و در این مدارس ضمن آموزش و تشویق دانش آموزان به نگهداری از فضای سبز ؛ گلدان گل های آپارتمانی به رسم یادبود به آنها اهداء شد .

دیدگاه کاربران