عضویت در خبرنامه الکترونیک
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس :

تعداد ساخت‌وسازهای غیراصولی رو به افزایش است/ لزوم توجه به سطح ایمنی شهرها و روستاهای کشور

کد خبر: 78099
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱:۰۰ ب.ظ

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با بیان اینکه ساخت و سازهای غیر اصولی و ناایمن به معضل جدی تبدیل شده است، از تعداد رو به افزایش آنها انتقاد کرد.

به گزارش نداي مردم، حسین مقصودی، ضمن مثبت ارزیابی کردن محتوای لایحه مدیریت ایمنی شهری و روستایی، افزود: اصل این اقدام بسیار مثبت است و می تواند از بسیاری از ساخت و سازهای غیر اصولی و ناایمن جلوگیری کند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که در لایحه مدیریت ایمنی شهری و روستایی باید به بحث سطح ایمنی شهرها و روستاهای کشور با رویکرد هماهنگی دستگاه ها در جهت مدیریت صحیح توجه شود زیرا در این زمینه ضعف های زیادی وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: نظارت بر ایمنی ساختمان ها به معضل جدی در سطح شهر و روستاها تبدیل شده است که متاسفانه به جهت نبود متولی مشخص، تعداد ساختمان های غیراصولی رو به افزایش است و باید راهکاری برای آن اندیشیده شود.

وی یادآور شد: از سویی دیگر وضعیت ساخت‌وسازها به گونه ای است که نتوانسته تاکنون نمره قبولی را به دست آورد و این چالش مشکلات زیادی را برای مردم در شهرها و روستاها و حتی ساکنان اطراف این ساختمان پدید می آورد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با بیان اینکه هنوز لایحه مذکور تقدیم مجلس نشده است، گفت: با توجه به اهمیت این لایحه، کمیسیون شوراها آمادگی دارد تا به طور کامل و با حضور کارشناسان مربوطه این لایحه را به دقت مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: لایحه مدیریت یکپارچه ایمنی شهر و روستا برای قرار گرفتن در سیر مراحل تصویب، از سوی وزارت کشور تقدیم دولت شد. /ملت

 

پایان پیام

دیدگاه کاربران