عضویت در خبرنامه الکترونیک
سرپرست اداره محیط زیست اسلامشهر :

اجرای دومین مرحله از گشت و پایش شبانه واحدهای صنعتی اسلامشهر

کد خبر: 78102
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱:۰۷ ب.ظ

اجرای دومین مرحله از گشت و پایش شبانه واحدهای صنعتی اسلامشهر
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از دومین مرحله طرح گشت و پایش شبانه واحدهای صنعتی، صنفی و خدماتی این شهرستان با حضور نمایندگان ادارات و دادستانی اسلامشهر خبر داد.

به گزارش نداي مردم، ولی‌الله محمدی در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی شهرستان اسلامشهر از اجرای دومین مرحله از گشت مشترک شبانه با حضور نمایندگان ادارات و دادستانی این شهرستان خبر داد.

وی اظهار کرد: در راستای اجرای مصوبات جلسه کارگروه ستاد ساماندهی و انتظام فضاهای عمومی شهرستان و همچنین به دنبال شکایت‌های متعدد پیرامون انتشار بوی مشمئزکننده در نقاطی از شهرستان اسلامشهر به خصوص در منطقه واوان، دومین مرحله از طرح گشت و پایش شبانه واحدهای صنعتی، صنفی و خدماتی این شهرستان با حضور نماینده دادستان شهرستان، سرپرست اداره محیط زیست و سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرستان و نماینده شبکه دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان و معاون خدمات شهری شهرداری اسلامشهر شب گذشته از ساعت ۲۲ انجام شد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر بیان کرد: در جریان این گشت ابتدا از محدوده رودخانه سالور و خروجی فاضلاب شرکت تولید فرآورده‌های لبنی میهن بازدید به عمل آمد که موردی خاصی مشاهده نشد.

وی تصریح کرد: در ادامه به منظور بررسی وضعیت زیست محیطی مرغداری‌ها و کشتارگاه‌های شهرستان از محل کشتارگاه بورچین و مرغداری ضرغامی نیز بازدید شد که متأسفانه در زمان بازدید به دلیل عدم اتخاذ تمهیدات زیست محیطی و رعایت نکردن مدیریت اصولی پسماندهای تولیدی و پراکندگی لاشه و ضایعات مرغی در اطراف این مرغداری بوی بسیار نامطبوع و مشمئزکننده در منطقه ایجاد شده بود که این موضوع ضمن آزردگی خاطر شهروندان موجبات تهدید علیه سلامت و بهداشت عمومی و آلودگی خاک و هوا را نیز فراهم کرده است.

وی ضمن اشاره به بازدید از کانال نواب و نیزارهای اطراف واوان گفت: متأسفانه به دلیل عدم تکمیل و بهره‌برداری از سیستم تصفیه فاضلاب مرکزی شهرستان اسلامشهر و هدایت فاضلاب بهداشتی و صنعتی به منابع پذیرنده محیطی ضمن ایجاد بوی نامطبوع در منطقه، بسیاری از کشاورزان از این فاضلاب برای آبیاری اراضی کشاورزی استفاده می‌کنند که این امر علاوه بر مشکلات زیست محیطی تهدید علیه بهداشت عمومی را نیز به دنبال دارد.

محمدی در پایان با اشاره به اینکه این اداره نسبت به صدور اخطاریه زیست محیطی به واحدهای شناسایی‌شده اقدام و برخورد با متخلفان را در دستور کار خود قرار داده است، متذکر شد: برنامه گشت و پایش شبانه واحدهای صنعتی شهرستان اسلامشهر در نیمه دوم سال جاری به طور گسترده در برنامه کاری این اداره قرار داشته و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد./فارس

دیدگاه کاربران