عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران :

کیفیت هوای تهران در شرایط سالم است

کد خبر: 78177
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۷ ق.ظ

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش نداي مردم، محمد رستگاری افزود: کیفیت هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، امروز با کاهش سه رقمی میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون در حد سلامت بوده و بر روی عدد ۹۰ قرار گرفت.
وی با اشاره به افزایش میزان غلظت آلاینده منواکسید کربن در همین مدت از ۳۶ به ۴۰، گفت: ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۷۱ به ۶۵ کاهش داشته است.
رستگاری افزود: ایستگاه های پارک سلامت (منطقه ۱۷)، فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) و شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص عددی ۱۳۱، ۱۲۷ و ۱۱۳ آلوده ترین هوا را در ۲۴ ساعت گذشته بین مناطق شهری تهران داشتند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های ژئوفیزیک، پونک و پیروزی در مناطق ۶، ۵ و ۱۳ با شاخص عددی ۶۰، ۶۱ و ۶۳ سالم ترین نقاط جوی شهر تهران در این مدت بودند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )(حدمجاز استاندارد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

دیدگاه کاربران