عضویت در خبرنامه الکترونیک
مشاور وزیر نفت درامور گازرسانی :

شتاب گرفتن گازرسانی به مناطق سخت گذر کشور

کد خبر: 78288
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۵ ب.ظ

تزریق منابع مالی جدید به طرح های گازرسانی مناطق سخت گذر کشور سبب شتاب در اجرای این طرح ها شد.

به گزارش نداي مردم، محمود آستانه، مشاور وزیر نفت درامور گازرسانی به شانا گفت: براساس مصوبه شورای اقتصاد، درازای هر خانواری که ازمزایای گاز برخوردارشده و دیگر سوخت مایع مصرف نمی کند، ماهانه معادل ۷۰ دلار (تا ۳۶ ماه) از سوی شرکت نفت به شرکت گاز پرداخت می شود.

مشاور وزیر نفت در امور گازرسانی افزود: پس از جایگزینی گاز با فرآورده های نفتی، این سوخت های مایع در اختیار شرکت ملی نفت ایران قرار خواهد گرفت و ازمحل صادرات آن منابع مالی اجرای پروژه های گازرسانی تامین می شود.

وی ادامه داد: براین اساس، شرکت ملی نفت ایران هرماه ۲۵۰ میلیارد تومان به شرکت ملی گاز ایران پرداخت می کند و این منابع در طرح های گازرسانی هزینه می شود.

آستانه با اشاره به گازرسانی به مناطق سخت گذر و دوردست که فاصله آن ها از خطوط لوله انتقال گاز زیاد است، گفت: براساس برنامه های تعریف شده، گازرسانی به این مناطق از طریق سی ان جی و ال پی جی انجام می شود.

مشاور وزیر نفت در امور گازرسانی ادامه داد: تاکنون مناطقی از کشور از این طریق به شبکه پیوسته و عملیات گازرسانی به تعداد دیگری از شهرها و روستاها نیز در دست اجراست.

وی تصریح کرد: خوشبختانه مدیریت خوبی در بخش تامین سوخت مورد نیاز بخش های مختلف کشور از سوی وزارت نفت انجام می شود.

به گفته آستانه، هم اکنون بیش از ۸۵ درصد خانوار کشور از مزایای گاز برخوردارند و گازرسانی به دیگر خانوارها نیز در دستور کار قرار دارد.

وی یادآور شد: براساس آماری که شرکت ملی گاز ایران ارائه کرده و تایید شده است، بیش از یک میلیون خانوار در سال گذشته به شبکه سراسری گاز پیوسته اند.

مشاور وزیر نفت در امور گازرسانی اعلام کرد: تعدادی از این خانوارها در مناطق شهری بوده که شامل بند «ق» و قانون رفع موانع تولید نمی شوند.

وی تاکید کرد: هم اکنون طرح های گازرسانی بویژه در مناطق روستایی و دوردست براساس برنامه و با شتاب خوبی در جریان است.

دیدگاه کاربران