عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه 20 :

منطقه ۲۰ برای اجرای مرحله دوم آمارگیری آماده شد

کد خبر: 78303
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۷ ب.ظ

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه ۲۰ از تجهیز و آمادگی ستادهای سرشماری نفوس و مسکن در این منطقه خبر داد و گفت: مرحله مراجعه حضوری طرح سرشماری نفوس و مسکن از ۲۳ مهرماه آغاز می‌شود.

به گزارش نداي مردم، علیرضا کرمی  از تجهیز و آمادگی ستادهای سرشماری نفوس و مسکن در این منطقه خبر داد.

وی با بیان این مطلب گفت: به‌منظور استقرار کارشناسان آمارگیر، نظارت و انتقال داده آماری، دو ستاد مرکزی برای طرح سرشماری نفوس و مسکن در این منطقه تجهیز و آماده فعالیت شده‌اند.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه ۲۰ با اشاره به این‌که ستادها در دو نقطه داخل محدوده شهری و حریم جانمایی شده اند تا کمترین تردد شهری صورت بگیرد، افزود: دفاتر ستادی به امکانات شبکه، رایانه‌ای، خودرو و خدمات رفاهی و عمومی تجهیز شده‌اند تا روند جمع آوری اطلاعات آماری این منطقه به بهترین نحو صورت بگیرد.

وی ادامه داد: کارشناسان اداره فناوری شهرداری منطقه ۲۰ نیز همکاری و تعامل لازم را با کارشناسان و آمارگیران خواهند داشت تا با بهره‌گیری از امکانات شبکه شهرداری روند بارگذاری اطلاعات آماری شهروندان تسهیل شود.

کرمی گفت: بالغ بر ۲۰۰ نفر آمارگیر برای اجرای طرح سرشماری، در حال آموزش هستند و از ۲۳ مهرماه، مرحله دوم طرح با مراجعه حضوری به درب منازل، اجرایی می‌شود.

وی با بیان این‌که امر اطلاع‌رسانی به شهروندان نیز از طریق فضاهای تبلیغات محیطی و تلوزیون های شهری انجام شده است، افزود: شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سراهای محله به عنوان مراکز مدیریت محلات بیست گانه مراجعه کنند.

معاون شهردار منطقه ۲۰ یادآور شد: مرحله اول طرح سرشماری نفوس ومسکن در قالب ثبت نام اینترنتی و دریافت کد رهگیری در حال اجراست که به منظور صرفه جویی در زمان و هزینه، از شهروندان درخواست می‌شود در مهلت باقی مانده تا ۲۳ مهرماه، نسبت به ثبت نام اینترنتی اقدام کنند./فارس

دیدگاه کاربران