عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران :

برپایی خیمه حسینی در مرکز بهبودی – اقامتی خاورشهر

کد خبر: 78306
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۲ ب.ظ

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در تشریح ویژه برنامه های این سازمان در ایام محرم و صفر از برپایی خیمه حسینی در مرکز بهبودی – اقامتی خاورشهر خبر داد.

به گزارش نداي مردم رضا قدیمی گفت: با کمک و حمایت خیران به طور میانگین هر شب ۴۰۰ پرس غذای نذری میان مددجویان مددسراها و سامان سراها توزیع می شود.
وی با بیان اینکه امسال نیز همچون سال گذشته ویژه برنامه های ایام محرم و صفر با همراهی مددجویان برگزار می شود، اظهارکرد: از ابتدای ماه محرم برنامه های سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) در مراکز بهبودی-اقامتی وابسته به شهرداری تهران با تاکید بر مرکز خاورشهر آغاز شد و هر شب حدود ۴۰۰ نفر از مددجویان اعم از مددجویان مرکز خاورشهر، مددجویان سایر مراکز و مجتمع های بهاران به همراه جمعی از مدیران شهری در مراسم عزاداری شرکت می کنند.
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به محتوای برنامه های عزدارای ایام محرم و صفر در مرکز خاورشهر عنوان کرد: علاوه بر قرائت زیارت عاشورا و عزاداری، مراسم سخنرانی ویژه ای توسط روحانیون درخصوص فلسفه قیام عاشورا، مقاومت و ایستادگی برگزار می شود.
قدیمی حضور گروه های همیار را از دیگر برنامه های مرکز خاورشهر معرفی کرد و گفت: از آن جا که ترک اعتیاد نیاز به انگیزه و همت بسیار دارد، از افرادی که بالای ۹ماه پاکی دارند دعوت کرده ایم تا با حضور در مراسم و بیان تجربیات خود از زندگی پس از ترک به تقویت انگیزه مددجویان مراکز اقامتی کمک کنند.
وی در پایان به اجرای طرح «یه لقمه مهربونی» و جمع آوری نذورات مردمی به منظور حمایت از ساکنان محلات فقیرنشین پایتخت پرداخت و تصریح کرد: علاوه بر این حمایت ویژه خیران از مراکز اقامتی-بهبودی شهرداری تهران موجب شد تا هر شب به طور تقریبی ۴۰۰ پرس غذای نذری میان مددجویان توزیع شود.

دیدگاه کاربران