عضویت در خبرنامه الکترونیک
رییس کمیسون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران:

هیچ ریزشی در مترو قیام اتفاق نیفتاده است/ لزوم ایجاد مدیریت یکپارچه برای پیشگیری از حوادث

کد خبر: 78349
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۳:۰۸ ب.ظ

رییس کمیسون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: در شرایطی که در بیشتر اتفاقات روی داده سهم دستگاه‌های دیگر محسوس بوده اما این مدیریت شهری است که باید پاسخگو باشد لذا ایجاد مدیریت یکپارچه برای پیشگری از حوادث ضروری است.

به گزارش نداي مردم،احمد دنیا مالی در دویست و نود و ششمین جلسه شورا با اشاره به فرو نشست میدان قیام گفت: ظهر دیروز در میدان قیام اقدامات پیشگیرانه‌ای از سوی شهرداری صورت گرفت که برخی سایت‌ها از آن به عنوان فرو نشست زمین تعبیر کردند که البته نادرست بود.
وی ادامه داد: اصل ماجرا این بوده است که از دو هفته قبل ابزار دقیق در این محل نصب می‌شود که بر این اساس به طور متوسط دو تا سه سانت حرکت در این ابزار ثبت می‌شده اما دیروز این میزان حرکت به ۱۵ سانت می‌رسد و خوشبختانه مسیر به موقع بسته می‌شود و اقدامات پیشگیرانه خوبی انجام می‌گیرد.
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: این اتفاق در حالی می‌افتد که ما قبلا هم سابقه فرو نشست در این مکان را داشتیم که علت آن شکستن لوله ۲۰۰ میلی متری آب بود و نکته حائز اهمیت این است که علت حادثه دیروز نیز همین امر بوده است.
دنیا مالی افزود: اتفاقات اخیر نشان داده در هر حادثه که چه مدیریت شهری در آن دخیل بوده و یا نبوده باید پاسخگو باشد و حال آنکه برخی حوادث مربوط به سازمان ها و دستگاه هایی می شده که تحت امر مدیریت شهری نیستند لذا می بایست تمهیداتی اندیشیده شود تا هر چه سریعتر مدیریت یکپارچه در شهر تهران ایجاد شود چرا که این روند باعث نگرانی مردم است./فارس

دیدگاه کاربران