عضویت در خبرنامه الکترونیک
مسؤول واحد خدمات شهری کهریزک:

تفکیک پسماند خشک در هیأت‌های مذهبی کهریزک

کد خبر: 78389
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱:۵۰ ب.ظ

به‌منظور حفظ محیط زیست، یک تن کیسه زباله برای تفکیک پسماند خشک و جمع‌آوری ظروف یکبار مصرف در بیش از ۶۰ مسجد، حسینیه و هیأت مذهبی شهر کهریزک توزیع شد.

به گزارش نداي مردم، به‌منظور حفظ محیط زیست، یک تن کیسه زباله برای تفکیک پسماند خشک و جمع‌آوری ظروف یکبار مصرف در بیش از ۶۰ مسجد، حسینیه و هیأت مذهبی شهر کهریزک توزیع شد.

داریوش خطیر، مسؤول واحد خدمات شهری کهریزک با اعلام این خبر گفت: تفکیک پسماند خشک و تر یکی از مهمترین برنامه‌های واحد خدمات شهری برای حفظ محیط زیست شهری است از این رو با توجه به برپایی مراسم عزاداری و توزیع غذاهای نذری در بین شهروندان تدابیری از سوی واحد خدمات شهری پیش‌بینی شده است که شرایط مناسبی را برای تفکیک پسماند خشک از مبدأ در این ایام در مساجد، حسینیه‌ها و تکایای شهر فراهم می‌کند.

وی اظهار داشت: در این طرح یک تن کیسه زباله به طور رایگان در اماکن مذهبی و ایستگاه‌های صلواتی به‌طور مستمر توزیع می‌شود تا علاوه بر جلوگیری از پراکنده شدن زباله‌ها در سطح شهر، تفکیک پسماند خشک نیز از مبدا انجام شود.

مسؤول واحد خدمات شهری کهریزک در ادامه افزود: در طول دهه ابتدای ماه محرم و سایر مناسبت‌های مذهبی این ایام، نیروهای خدمات شهری علاوه بر نظافت شهر در طول روز از ساعت ۱۲ شب به بعد نیز به‌طور ویژه در اطراف مساجد و حسینیه‌ها مستقر شده و به نظافت و جمع‌آوری زباله می‌پردازند.

وی در پایان عنوان کرد: مسؤولان هیأت‌های مذهبی که تاکنون موفق به دریافت کیسه‌های زباله نشده‌اند می‌توانند درخواست خود را به اکیپ‌های خدمات شهری اعلام کنند تا هرچه زودتر از این خدمات بهره‌مند شوند./فارس

دیدگاه کاربران