عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 8 :

۱۲۴ پروژه شهري در يک دهه منطقه ۸ را متحول کرده است

کد خبر: 78430
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۷ ب.ظ

جلسه هم انديشي ائمه جماعات مساجد با شهردارمنطقه ۸ با حضور رئيس کميسيون فرهنگي شوراي شهر و رئيس مرکز فعاليت هاي ديني شهرداري تهران برگزار شد.

به گزارش نداي مردم، بهمن نوري در اين همايش خطاب به ائمه جماعات مساجد سطح جغرافياي منطقه ۸ گفت: در سال اقتصاد مقاومتي ، اقدام و عمل بايد سهم مديريت شهري در اقتصاد مقاومتي قابل مشاهده و اقتصاد شهري نيز سهم خودش را در اقتصاد مشخص کند اين در حالي است که ما معتقديم براي پيشبرد سياست هاي کلان شهري بايد برنامه ريزي هاي فرهنگي با رويکرد خانواده محوري،مسجد محوري و کار محلي انجام شود.
شهردار منطقه ۸ با اشاره به وضعيت مطلوب فعاليت مديريت شهري در تکه هشتم پايتخت افزود: ما در سطح شهر تهران طي ده سال گذشته موفقيت هاي چشمگيري داشته ايم.به طوري که در اين مدت تعداد ۱۲۴ عنوان پروژه هاي مختلف افتتاح و يا در حال احداث است که همين موضوع در ايجاد فضاي مناسب و استاندارد براي زندگي شهري از اهميت بسزايي برخوردار است . از سوي ديگر تا يک ماه آينده شهروندان منطقه شاهد افتتاح ۱۶ پروژه عمراني ، فرهنگي ، اجتماعي ، آموزشي و مذهبي در سطح محله هاي منطقه خواهند بود که با بهره برداري از اين پروژه ها منطقه ۸ يک گام ديگر به اهداف سياست هاي مديريت شهري پايتخت نزديک مي شود.
نوري در ادامه اين همايش با اشاره به اينکه ائمه جماعات تعبير کننده معارف هستند گفت: امروز دشمنان اسلام اعتقادات مردم را نشانه گيري کردند که ما بايد در راستاي فعاليت هاي مديريت شهري که به عنوان بازوان کمکي مسائل مذهبي گام بر داشته اند حرکت کرده و موج فرهنگي ايجاد کنيم.
وي افزود: روشنفکري در جامعه ما مريض شده است و ما بايد با توجه به اينکه در حوزه مسائل فرهنگي هيچ ديني مانند دين اسلام نيست فعاليت هاي خود را با قدرت و فراگيري بهتر و بيشتري انجام دهيم در واقع هر عملي که بخشي از معيشت مردم را رفع کند به عنوان يکي از ابزارهاي کاربردي مي تواند جايگاه مسجد و فعاليت هاي ديني را بيش از گذشته در بين مردم و قشر جوان حفظ کند.
حجت الاسلام والمسلمين صادق زاده رئيس مرکز فعاليت هاي ديني شهرداري تهران با اشاره به فرا رسيدن ماه محرم گفت: ائمه جماعات بايد همه انديشه و اندوخته خود را در ماه محرم در جهت تغيير سبک زندگي شهروندان به کار گيرد و خانواده ها را که مهم ترين بخش جامعه محسوب مي شوند را با آسيب هاي اجتماعي مانند اعتياد و شبکه هاي اجتماعي آگاه کنند.
وي با اشاره به اينکه سخنراني و فعاليت هاي ائمه جماعات بايد تاثير گذار باشد افزود: ما بايد به عنوان سازماني تاثير گذار در ترويج فرهنگ اسلامي بيش از گذشته و با قدرت و توان بيشتري فعاليت کنيم چراکه سه پروژه را دشمنان اسلام کليد زدند که مي توان به اسلام هراسي ، مبارزه با ولايت وترور دانشمندان هسته اي اشاره کرد که در اين رابطه ما بايد تبليغ را با رويکرد تربيت همراه کنيم چون شاخصه زندگي انساني عقل ، خرد و آرمان گرايي است.
در ادامه اين مراسم حجت الاسلام و المسلمين کرماني رئيس امور مساجد منطقه ۸ گفت: بايد الويت هاي اين منطقه در قالب کميته بررسي و مسائل فرهنگي به خصوص سبک زندگي ايراني – اسلامي به صورت متمرکز در محلات براي خانواده ها پيگيري شود.
ولي الهي ، رييس سازمان تبليغات اسلامي شمال شرق تهران نيز در ادامه اين برنامه وجود شبکه هاي اجتماعي را در آسيب هاي اجتماعي مهم دانست و گفت: وظيفه همه ما در قبال شبکه هاي اجتماعي جريان سازي است در واقع بايد همه ائمه جماعات در سخنراني ها در مساجد و مناسبت هاي مختلف به خصوص ايام محرم و صفر موضوعات جامعه محور بپردازند و در بين شهروندان موج جديدي در راستاي مبارزه با آسيب هاي مجازي و در مقابل تحکيم خانواده ايجاد کنند.
وي ادامه داد:بايد در راستاي حکمت ، تعليم و تربيت و مبارزه با جهل فعاليت هاي هدفدار و فرهنگي صورت گيرد در سخنراني ها بايد به جاي پرداختن به مسائل سياسي موضوعات اجتماعي نيز مطرح شود و از بسياري از ناهنجاري ها و فعاليت هاي غير متعارف مانند راه اندازي کانال تلگرامي روزه خواري جلوگيري کرد.
حجت الاسلام و المسلمين ناصحي رئيس کميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي شهر نيز با اشاره به نگاه ويژه شوراي شهر به مسائل ديني و مذهبي گفت:«شوراي اسلامي شهر تهران در کنار سياست ها و فعاليت هاي تعريف شده اي که دارد در کنار نگاه عمراني به شهر و آباداني نگاه ويژه اي نيز به مسائل ديني دارد .به طوري که از مساجد و هيئات و حسينيه ها در ابعاد مختلف حمايت مي کند و امکانات مختلفي را براي فعاليت آنها در نظر مي گيرد.
وي افزود:اقتصاد مقاومتي با رويکرد افزايش توليد و ايجاد اشتغال در قالب توجه به طبقات ضعيف جامعه با رويکردتوانمند سازي و حفظ کرامات شهروندان در مديريت شهري نهادينه شده است.

دیدگاه کاربران