عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 20

توزیع ۱۷۰ هزار لیوان گیاهی در هیئات و مساجد منطقه ۲۰

کد خبر: 78439
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶ ب.ظ

شهردار منطقه ۲۰ از استقبال گسترده شهروندان این منطقه از طرح هیأت پاک و توزیع ۱۷۰ هزار لیوان با پایه گیاهی و زیست تخریب پذیر در هیئات، مساجد و مراسم های سوگواری سالار شهیدان خبر داد.

به گزارش نداي مردم، سید احمد صفوی ظهر  از استقبال گسترده شهروندان این منطقه از طرح هیأت پاک و توزیع ۱۷۰ هزار لیوان با پایه گیاهی و زیست تخریب‌پذیر در هیئات، مساجد و مراسم‌های سوگواری سالار شهیدان خبر داد.

وی بیان کرد: همزمان با مراسم‌های عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی، ۷۰ هزار لیوان زیست تخریب‌پذیر در قالب طرح هیأت پاک در منطقه ۲۰ توزیع شده است و امکان توزیع ۱۰۰ هزار ظرف دیگر نیز برای مراسم‌های پیش رو وجود دارد.

شهردار منطقه ۲۰ افزود: همزمان با این ایام بیش از ۴۰۰ مخزن ۱۲۰ لیتری در هیئات و مساجد توزیع شد و کارشناسان آموزش‌گر و ماشین‌های ملودی مدیریت پسماند منطقه ۲۰ نیز در آماده باش کامل بودند.

وی ادامه داد: با توجه به فرهنگ‌سازی و طرح‌های آموزش محوری که در سال‌های اخیر انجام شده بود، شهروندان با آگاهی و علاقه‌مندی از طرح هیأت پاک استقبال کردند و مشارکت گسترده‌ای داشتند.

صفوی به اهمیت تلفیق مسائل اجتماعی با آموزه‌های دینی اشاره کرد و یادآور شد: رعایت مسائل زیست محیطی، حفظ سلامت جسمی و پرهیز از اسراف از مهمترین الزامات جامعه شهری محسوب می‌شود که در دین نیز به آن تأکید شده است.

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به این‌که طرح توزیع ظروف زیست تخریب پذیر به صورت پایلوت در دو منطقه از شهر تهران به اجرا درآمده که منطقه ۲۰ یکی از این مناطق است، افزود: شهروندان این منطقه در تمام طرح‌های مشارکتی حضوری فعال دارند و همواره بالاترین مشارکت‌ها در طرح های اجتماعی و فرهنگی به منطقه ۲۰ اختصاص داشته است./فارس

دیدگاه کاربران