عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 9 :

ارائه تسهیلات تشویقی ۷۰ درصدی به شهروندان غربی تهران

کد خبر: 78536
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۳:۱۸ ب.ظ

شهردار منطقه ۹ با اشاره به تسهیلات تشویقی به پرداخت کنندگان عوارض معوقه شهرداری از اعطای این تسهیلات و بخشودگی به میزان ۷۰ درصد برای شهروندان منطقه خبر داد.

به گزارش نداي مردم، حمید محسنی با اعلام این خبر اظهار داشت: شهروندان منطقه در مدت محدودی و تا پایان آذرماه فرصت استفاده از تسهیلات تشویقی را دارند و شهروندانی که تا پایان سال ۹۴ نسبت به پرداخت عوارض اقدام نکرده اند با ابلاغ این تسهیلات امکان بهره مندی از ۷۰ درصد تسهیلات جرائم دیرکرد عوارض نوسازی نیز برای آنان فراهم شده است.
وی افزود: در ارتباط با مصوبه شورای اسلامی شهر تهران و در خصوص تسهیلات به اشخاص دارای چک های برگشتی نزد شهرداری تهران نیز مالکان یا شهروندانی که دارای چک های برگشتی تا پایان سال گذشته هستند می توانند از تسهیلات تشویقی به میزان ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت تاخیر بهره مند شوند.
شهردار منطقه ۹ ادامه داد: بر همین اساس چنانچه بدهکاران شهرداری تهران، چک ها و اسناد برگشتی خود که سررسید آنها تا پایان سال ۹۴ است را به طور نقدی و یکجا پرداخت کنند نسبت به اعطای مزایا و تسهیلات تشویقی بین ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت تاخیر به آنان اقدام می شود.
وی با اشاره به نحوه و زمان اعطای این تسهیلات گفت: تمامی شهروندانی که دارای چک های برگشتی نزد شهرداری تهران هستند، تا پایان آذرماه فرصت بهره مندی از این تسهیلات را دارند و ذینفعان می توانند با مراجعه به اداره درآمد شهرداری منطقه نسبت به کسب اطلاعات لازم و پرداخت بدهی خود اقدام کنند.
محسنی اذعان داشت: در راستای پیگیری وصول مطالبات معوقه اقدامات موثر و مفیدی جهت درآمد زایی منطقه انجام شده و از ابتدای امسال ۱۷۸ پیش آگهی و ۱۲۰ مورد دعوتنامه از سوی اداره درآمد تاکنون صادر شده و همچنان صدور آنها ادامه دارد.
به گفته وی ، تبلیغات محیطی برای تسهیلات تشویقی در سرتاسر محدوده به میزان ۲۴۰ مترمربع صورت گرفته و علاوه بر این اطلاع رسانی لازم در سراهای محله ، مساجد و دفاتر خدمات الکترونیک انجام شده است.
شهردار منطقه ۹ با اشاره به روش های مختلف پرداخت عوارض خاطرنشان کرد: شهروندان جهت پرداخت علاوه بر مراجعه به اداره درآمد منطقه می توانند از طریق پرتال شهرداری تهران Tehran.ir و دفاتر خدمات الکترونیک شهر اقدام کنند.

دیدگاه کاربران