عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران :

ابراز تمایل تهران و هاوانا برای همکاری های مشترک در زمینه مدیریت شهری

کد خبر: 78545
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۱۴ ق.ظ

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و معاون شهردار هاوانا (پایتخت کوبا) برای همکاری مشترک در زمینه مدیریت شهری ابراز تمایل کردند.

به گزارش نداي مردم، شهرام گیل آبادی در دیدار با معاون شهردار هاوانا گفت: تهران با جمعیت ۱۲ میلیون نفری در روز و مساحت ۶۴۰ کیلومتر مربع، همانند هاوانا تحریم های گسترده ای را پشت سر گذاشته اما ما این تحریم ها را یک فرصت دانسته و آن را به روحیه ای جهادی برای سازندگی کشور تبدیل کردیم.
وی اظهار کرد: شهر تهران هم اکنون شاهد ثبت رکوردهای جهانی است و بسیاری از شهرهای جهان علاقه مند به استفاده از تجربیات تهران هستند.
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران خاطرنشان کرد: تا پنج سال گذشته رکورد ساخت مترو در دنیا در اختیار کشور روسیه قرار داشت اما سال گذشته شهر تهران با احداث ۳۷ کیلومتر متر در سال و افتتاح ۱۰۰ کیلومتر مترو در دوره کنونی اعجاب جهانیان را برانگیخته است.
وی با اشاره به تکمیل شبکه فاضلاب، آب، برق و گاز در تهران گفت: شهر تهران سال گذشته به عنوان یکی از ۱۰ شهر تمیز دنیا شناخته شد.
گیل آبادی اظهار کرد: شهرداری تهران روزانه ۳۶۰ فرآیند و خدمت را به شهروندان ارایه می کند و از نظر زیرساخت های شهر هوشمند نیز به عنوان یکی از شهرهای برتر دنیا به شمار می رود.
وی ضمن اعلام آمادگی تهران برای میزبانی تیم های تخصصی مدیریت شهری کوبا افزود: شهرداری تهران آماده همکاری مشترک با شهرداری هاوانا در زمینه های فرهنگی، خدمات شهری، شهرسازی، عمران و حمل و نقل است.
گیل آبادی همچنین ضمن ارایه پیشنهاد نامگذاری های مشترک در ۲ شهر از شهردار هاوانا برای بازدید از تهران دعوت کرد.
در ادامه این دیدار معاون شهردار و مدیر روابط بین الملل شهرداری هاوانا نیز ضمن ابراز امیدواری برای تقویت روابط دوستی و همکاری بین دو کشور گفت: هم اکنون روابط ایران و کوبا در وضعیت خوبی قرار دارد، همچنان که در گذشته نیز روابط تاریخی عمیقی بین دو کشور برقرار بوده و ارتباط نزدیکی بین دو ملت وجود دارد.
وی با اشاره به گستردگی و پیچیدگی های مدیریت شهری هاوانا افزود: هاوانا شهری با بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰هزار نفر جمعیت است که ۲۰ درصد جمعیت کوبا را در خود جای داده است.
معاون شهردار هاوانا با بیان اینکه این شهر برای جمعیت کمتری طراحی شده است تصریح کرد: همین امر، شهر هاوانا را با مشکلاتی در زمینه آبرسانی، کابل کشی و سیستم های شهری مواجه کرده است.

دیدگاه کاربران