عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئيس کميسيون نظارت و حقوقي شوراي شهر :

خشت طلايي تهران فرصتي نو براي رصد اجراي معماري ايراني و اسلامي در پروژه هاي شهري

کد خبر: 78577
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰ ب.ظ

رئيس کميسيون نظارت و حقوقي شوراي اسلامي شهر تهران ، جايزه بين المللي خشت طلايي تهران را فرصتي نو براي رصد اجراي معماري ايراني و اسلامي در پروژه هاي شهري معرفي کرد و گفت: اميدواريم اين جايزه بين المللي به معرفي پروژه هاي باکيفيت توجه کند.

به گزارش نداي مردم، پرويز سروري درباره برگزاري سومين دوره از جايزه جهاني خشت طلايي تهران اظهار کرد: يکي از مهمترين دغدغه ها در حوزه پروژه هاي شهري توجه به اولويت هاي مورد نياز مردم است به طوري که بايد مديريت شهري در همه کلانشهرها در هنگام اجراي پروژه هاي شهري نسبت به اهميت اجراي آن پروژه و نياز جامعه به آن توجه کند.
سروري افزود: ارتقاي کيفي و فني در اجراي پروژه هاي شهري از اهمت زيادي برخوردار است و اميدوريم در داوري آثار ارسالي نسبت به اين موضوع توجه لازم صورت گيرد و پروژه هايي مورد توجه قرار گيرند که اجراي آنها منجر به پايداري و مانايي هر چه بيشتر شهر مي شود.
رئيس کميسيون نظارت و حقوقي شوراي اسلامي شهر تهران تاکيد کرد: گاهي در برخي پروژه ها ، عدم استفاده از امکانات مطلوب و رعايت نکردن نکات فني منجر به پايين آمدن کيفيت پروژه شده و با وجود اهميت اين پروژه به ويژه در برنامه ريزي ، نتيجه نهايي مطلوب نبوده است از اين رو توصيه مي کنيم در شناسايي پروژه هاي برتر به عملکرد و نحوه اجراي پروژه هم توجه شود و طرح و ايده تنها ملاک انتخاب نباشد.
وي با بيان اينکه جايزه بين المللي خشت طلايي تهران فرصتي است تا اجراي معماري ايراني و اسلامي در پروژه هاي شهري رصد شود و، در اين باره اظهار کرد: اهميت اجراي اين موضوع تا آنجا است که پروژه هاي برتر بايد از ميان پروژه هايي انتخاب شود که به اجراي اين نکته اهتمام داشته اند.
سروري افزود: توجه به شهر پايدار دغدغه اين روزهاي مسئولان شهري است از اين رو اميدواريم در طرح ها و برنامه هاي ارائه شده به جايزه بين المللي خشت طلايي تهران ، اداره شهر با سرمايه گذاري مناسب و جلب مشارکت هاي مردمي مورد توجه باشد./اريا

دیدگاه کاربران