عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 21 :

اجرای طرح “خادمان افتخاری محیط زیست” در منطقه ۲۱

کد خبر: 78623
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۲:۳۱ ب.ظ

شهردار منطقه ۲۱ از اجرای طرح خادم (خدمتگزاران افتخاری دوستدار محیط زیست) همزمان با ایام سوگواری محرم و صفر در این منطقه خبر داد .

به گزارش نداي مردم ، جمال بافرانی شهردار این منطقه ضمن اعلام خبر فوق گفت : در راستای اجرای طرح خادم (خدمتگزاران افتخاری دوستدار محیط زیست) و مطابق با دستورالعمل ارسالی از سوی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و با عنایت به اهمیت نهادینه ساختن الگوی فرهنگی حفاظت از محیط زیست شهری با به کارگیری حداکثر پتانسیل شهروندی در این امر ، واحد محیط زیست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲۱ با همکاری کانون های محیط زیست محلات ۱۳گانه این منطقه نسبت به اجرای طرح خادم هیات اقدام کرده است.

وی در این خصوص تاکید کرد : پس از شناسایی هیئات مذهبی و انتخاب افراد مشارکت کننده در طرح ، کارشناسان واحد محیط زیست و دبیران کانون های محیط زیست محلات ۱۳گانه با حضور در مساجد ، تکایا و ایستگاه های صلواتی سطح منطقه به ارائه کاورهای مخصوص با لوگوی طرح خادم ، دستکش و کیسه های زیست تجزیه پذیر جهت جمع آوری و جداسازی پسماندهای خشک کرد .

به گفته ی این مقام مسئول : ارائه آموزش های محیط زیستی درخصوص نحوه تفیک پسماند خشک و تر از مبداء ، عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و مضرات استفاده از آن به خادمین داوطلب و نمازگزاران حاضر در مساجد از دیگر اقدامات در راستای اجرای هرچه بهتر طرح خادم می باشد.

بافرانی در پایان خاطر نشان کرد : طرح خادم (خدمتگزاران افتخاری دوستدار محیط زیست) علاوه بر مراسم سوگواری تاسوعا و عاشورا ، در مراسم اربعین حسینی و ماه صفر نیز اجرا می شود./شهردارانلاين

دیدگاه کاربران