عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران:

امکان واگذاری معبر به تجمیع پلاک ها باید برای همه املاک وجود داشته باشد

کد خبر: 78633
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۲:۴۵ ب.ظ

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه مصوبه های شورا در تهران باید در جهت تبدیل املاک ریز دانه به بزرگ دانه باشد، افزود: حرکت در این مسیر به معنای آن است که که بخشی از خدماتی که به شهر تحمیل شده است، مدیریت و حذف می شود.

به گزارش نداي مردم، پژمان پشمچی زاده با اشاره به طرحی که اخیرا از سوی اعضای شورا با ۱۹ امضاء برای فوریت بخشیدن به دستور رسیدگی موضوع واگذاری معبر به تجمیع املاک در بافت فرسوده در دستور رسیدگی است، گفت: تا پیش از این، مصوبه ای در اختیار مدیریت شهری بود که بر اساس آن پیش بینی شده بود اگر معبری که در تجمیع پلاک ها قابل حذف شدن است به ملک تجمیع شده واگذار شود.
وی افزود: با این حال برخی از اعضای شورای شهر بر این باورند که در مصوبات قبلی این ابهام وجود داشت که آیا این مصوبه فقط برای بافت فرسوده است یا برای بلوک های غیر فرسوده هم این امکان وجود دارد.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران اظهار کرد: واگذاری معبر به تجمیع پلاک ها باید به عنوان یک مزیت برای همه املاک وجود داشته باشد چرا که هر چه ما تلاش کنیم املاک به سمت بزرگ دانه هدایت کنیم هم رونقی در فضای ساخت و ساز ایجاد شود و هم سطح خدمات را مدیریت می کنیم که شرایط بهتری ایجاد کند.
پشمچی زاده خاطرنشان کرد: اگر این مصوبه برای همه املاک وجود داشته باشد ، موضوع تبدیل املاک از ریز دانه به بزرگ دانه در بخش فرسوده و غیر از آن بیشتر مورد توجه مالکان و بخش ساخت و ساز قرار می گیرد و بدین تریب ارائه خدمات برای بدنه شهر با کسیفیت بهتری امکانپذیر است .
معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران تاکید کرد : اگر مزیت حذف شدن معبری در تجمیع پلاک ها و واگذاری آن به ملک تجمیع شده برای همه املاک اعم از فرسوده و غیر فرسوده وجود داشته باشد به حذف گذرهای بن بست کمک شایانی شده و انگیزه برای تملک املاک در مجاور هم بیشتر از گذشته دنبال می شود./شهردارانلاين

دیدگاه کاربران