عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 9 :

افزایش سرانه فضای سبز پهنه جنوبی آزادی

کد خبر: 78637
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۲:۴۷ ب.ظ

شهردار منطقه ۹ گفت: مراکز تحقیقات آموزش و مشاوره فضای سبز شهرداری با مشارکت آموزش و پرورش ، سرانه فضای سبز محلات ۹ گانه را افزایش می دهند و این طرح با اجرای برنامه های آموزشی برای دانش آموزان همراه شده است.

به گزارش نداي مردم، حمید محسنی با اعلام این خبر اظهار داشت: در طرحی با همکاری آموزش و پرورش منطقه از روز اول بازگشایی مدارس کاشت گونه های مختلف گیاهی را در دستور کار قرار دادیم.
وی افزود: این طرح در راستای توسعه فضای سبز در نظر گرفته شده تا بتوانیم کمبود سرانه را بیش از پیش افزایش دهیم.
شهردار منطقه ۹ با اشاره به فضاهایی که بدون استفاده در مدارس و حریم آنها قرار گرفته نیز گفت: بعضی از مدارس منطقه در محوطه داخل و حتی معبرهای عمومی بیرون از مدرسه فضاهایی را در اختیار دارند که می توانیم این فضاها را با کاشت گونه های مختلف گل نماسازی کنیم و سرانه فضای سبز را بالا ببریم.
به گفته وی، چنانچه مدیران مدارس برای توسعه فضای سبز بیشتر اعلام همکاری کنند، در اسرع وقت برای کاشت نهال و گل اقدام خواهیم کرد.
محسنی با بیان اینکه در اجرای این طرح دانش آموزان نقش ویژه ای را ایفا می کنند نیز اظهار داشت: این طرح همراه با کاشت نهال است که آموزش ها با محوریت مشارکت همگانی دانش آموزان انجام می شود و توزیع بسته های آموزشی، اجرای برنامه های آموزشی هفتگی با معرفی انواع گیاهان از جمله اقدامات دیگری است که در این راستا صورت گرفته است.
شهردار منطقه ۹ خاطرنشان کرد: این طرح تاکنون در مدارسی مانند امت، میلاد نور، ایمانی و نورایی اجرا شده است.
وی ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال تحصیلی تعداد زیادی از مدارس با ما در این زمینه همکاری داشته باشند تا شاهد افزایش سرانه فضای سبز منطقه در طول سالجاری باشیم.

دیدگاه کاربران