عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون شهردار بارسلون:

در جلسه با وزیر نوآوری اکوادور بر توانمندی ها تهران و گسترش همکاری ها تاکید شد

کد خبر: 78774
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱:۵۷ ب.ظ

رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با شهردار بارسلون دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش نداي مردم، آدا کولاو (ada colau) شهردار بارسلون در دیدار با شهرام گیل آبادی ضمن ابراز علاقه به توسعه روابط از دستاوردهای تهران به عنوان حرکتی بزرگ در مسیر پیشرو یاد کرد.
وی تدوین تفاهم نامه همکاری را اولین قدم در توسعه روابط خواند.
رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز با استقبال از همکاری دو شهر تهران و بارسلون بر علاقه مندی تهران برای همکاری شهرها در جهت ساخت آینده ای بهتر برای شهرها تاکید کرد.
در پی این گفت و گو گیل آبادی نشستی نیز با گراردو پیسارلو پرادوس ، معاون اول شهردار بارسلون داشت که درابتدای این نشست وی ضمن اشاره به قدمت تاریخی تهران گفت: شهر ما همچون شهرهای پربارش شما نیست که بالای ۱۰۰ میلی متر در سال بارش داشته باشد، اما سرانه فضای سبز ما با یک کشور پرباران برابری می کند و ما تجربه خوبی در مدیریت آب و فضای سبز داریم .
وی همچنین به دستاوردهای تهران در حوزه های مختلف همچون مترو و خدمات شهری اشاره کرد و اظهارکرد: ما پیش تر همکاری خوبی با شرکت های اسپانیایی در حوزه اسمارت سیتی انجام می دادیم که امیدواریم این همکاری در حوزه های دیگر هم شکل بگیرد. ضمن آنکه ما دوستی را مقدم بر هر کاری می دانیم. با دوستی همکاری های بسیاری در مسیر درست شکل می گیرد. تبادل فناوری یکی از مواردی است که می تواند به تقویت این حس دوستی کمک بسیار کند.
وی با اشاره به برپایی هفته های فرهنگی بین دو شهر گفت: حوزه زیباسازی و ورزش نیز از دیگر بخش هایی است که می توانیم با یکدیگرهمکاری داشته باشیم. البته تمام این همکاری ها در بستر تفاهم نامه همکاری شکل می گیرد.
به گزارش شهرنوشت گیل آبادی در پایان پیام دعوت شهردار تهران را به شهردار بارسلون ابلاغ کرد .
معاون اول شهردار بارسلون نیز در این دیدار ضمن ابراز علاقه به توسعه روابط و همکاری ها بیان کرد: امروز دیداری با وزیر نوآوری اکوادور داشتم که ایشان در این ملاقات اذغان داشت؛ تهران حوزه بسیار خوبی برای گسترش همکاری هاست و در آن جلسه از توانمندی شما در کارهای بزرگی که در تهران انجام شد، صحبت کردیم .
وی افزود: مشتاق هستیم در تمام حوزه های مدیریت شهری فضای همکاری ایجاد شود. همانگونه که گفتید در اولین فرصت اسناد همکاری با تهران را تدوین می کنیم و امیدواریم روابط در سطوح خوبی شکل بگیرد .

دیدگاه کاربران