عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 15 :

انجام اقدامات فوریتی برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر منطقه ۱۵

کد خبر: 78778
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۲:۰۳ ب.ظ

شهردار منطقه ۱۵ از انجام اقدامات فوریتی برای جلوگیری از آبگرفتگی در معابر منطقه ۱۵ خبر داد.

به گزارش نداي مردم، دکتر انجمنی با اعلام مطلب فوق افزود: برای جلوگیری از آبگرفتگی در معابر منطقه اقدامات پیشگیرانه از سوی حوزه های خدمات شهری و محیط زیست و فنی و عمران منطقه انجام و تمامی جوی ها، نهرها، کانال ها، مسیل ها، قنوات و مکان هایی که ممکن بود دچار آبگرفتگی شود بازبینی شد.
به گفته وی در این راستا نقاط آبگیر شناسایی شده در سطح نواحی هشتگانه منطقه با اصلاح مقطع انهار و تغییر مقطع و روان سازی آبهای سطحی و هدایت آن به کانال های فرعی و اصلی انجام و معابری که به دلیل پروفیله نبودن شیب خیابان دچار آبگرفتگی می شد مرمت و روکش آسفالت شد.
شهردار منطقه همچنین با اشاره به اینکه با برگزاری کمیته نزولات آسمانی در منطقه تصمیمات لازم در این ارتباط اتخاذ و اقدامات در حال اجراست یادآور شد: به منظور جلوگیری از هدر رفتن آبهای سطحی حاصل از بارش باران و هدایت و جمع آوری این آبها ؛ حفر ۵۰ حلقه چاه جذبی در منطقه براساس اعلام نیاز شهرداران نواحی در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه حفر چاههای جذبی برای ساماندهی معابر اصلی و فرعی منطقه و همچنین ایجاد معابر ایمن ضروری است، خاطر نشان کرد: تاکنون ۱۱ حلقه چاه در منطقه حفر شده و مابقی نیز با شتاب بیشتری در حال اجراست.

دکتر انجمنی با تاکید براینکه حفر چاههای جذبی در نقاطی که ضرورت دارد نقش بسزایی در حفظ و احیای سفره های زیرزمینی ایفا می کند اظهار امیدواری کرد: با مشارکت جدی شهروندان در عدم تخلیه زباله و نخاله های ساختمانی در انهار مانع از آبگرفتگی در زمان بارش شویم.
شهردار منطقه خاطر نشان کرد: لایروبی کل مسیل ها، انهار، حوضچه ها نیز در دستور کار قرار دارد و به صورت مستمر پاکسازی می شود .

دیدگاه کاربران