عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران :

تخریب علا الدین برعهده نهادهای امنیتی و نظارتی است/در موج تخریب ها علیه مدیریت شهری صدای مظلومیت شهرداری شنیده نمی شود

کد خبر: 78828
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۴۲ ق.ظ

معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در تشریح آخرین وضعیت تخریب طبقه غیرقانونی پاساژ علاءالدین گفت: امروز مسئولان شهرداری در ساعت ۱۱٫۳۰ به شورای تامین شهر دعوت شده اند. باید بگویم علت عدم تخریب طبقه اضافی غیر ایمن بعد از مهلت سه ماهه این پاساژ این است که شهرداری در زمینه این تخریب تنها مسوولیت مدیریتی دارد و تخریب برعهده نیروی انتظامی و نهادهای امنیتی است

به گزارش  نداي مردم، ناصر امانی در پاسخ به برخی سوالات اعضای شورا در دویست و نود و هشتمین جلسه علنی شورا با تاکید بر اینکه از اول مهرماه مهلت سه ماهه ای که قوه قضاییه تعیین کرده بود به پایان رسیده است، تصریح کرد: درخصوص این پرونده مقرر شد که قوه قضاییه با مدیریت خودش این تخریب را به اجرا درآورد و سه ماه نیز در این خصوص مهلتی تعیین شد اما با اتمام این مهلت هنوز تخریبی انجام نشده است.
وی با اشاره به اینکه تخریب پاساژ علاءالدین به راحتی امکان پذیر نیست زیرا روزانه هزاران نفر در این مجتمع فعالیت دارند و اگر یک آجر بر سر کسی بیفتد مسئولیت آن متوجه همه ما است، خاطرنشان کرد: پس از آنکه مهلت سه ماهه تمام شد مسئولان شهرداری منطقه ۱۱ از دادستان اجازه ورود به مجتمع برای تخریب خواستند که اجازه ورود صادر شد اما نیروی انتظامی اعلام کرد که شورای تامین شهرستان نامه رسمی زده و اجازه دخالت نمی دهد.
امانی با یادآوری اینکه روند تخریب ها برعهده نیروی انتظامی و فرمانداری و نهادهای امنیتی و نظارتی است، متذکر شد: چون شورای تامین شهرستان نامه رسمی زده شهرداری باید برای تخریب دست نگه دارد تا شورای تامین اجازه را صادر کند.
معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه شهرداری نیز می خواهد حکم تخریب این مجتمع به شکل قطعی اجرا شود و پس از اعلام شورای تامین شهرستان عملیات آغاز خواهد شد، افزود: باید تاکید کنم که بدون حضور نیروی انتظامی نمی توانیم این کار را انجام دهیم زیرا شهرداری تنها عهده دار مدیریت تخریب است و این نهادها نیز آغاز روند تخریب را منوط به نامه شورای تامین امنیت کرده اند.
وی در خصوص ارائه گزارش روند برگزاری مراسم اربعین حسینی(ع) در شهرداری تهران نیز گفت: ما آمادگی داریم که هر وقت شورای شهر طلاح بداند در آستانه برگزاری مراسم اربعین امسال گزارش فعالیت های فوق العاده ای که در نقاط صفر مرزی و خدماتی که در شهرهای کربلا و نجف ارائه می شود را ارائه دهیم.
معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با یادآوری اینکه این گزارش به کمیسیون بودجه ارائه شده است، افزود: آمادگی داریم این گزارش را در صحن نیز تشریح کنیم.
وی در پاسخ به تذکری که یکی از اعضا به عملکرد روابط عمومی شهرداری تهران داد نیز گفت: در خصوص روابط عمومی مطالب درستی گفته شد که نشان می دهد صدای کوچک و ضعیف شهرداری تهران در موج تخریب های اخیر علیه مدیریت شهری شنیده نمی شود اما این شنیده نشدن صداها به معنای سکوت روابط عمومی نیست.
امانی با تاکید بر اینکه در خصوص هر حادثه ای که رخ می دهد حتی در میان همان دروغ هایی که در فضای مجازی و رسانه ها مطرح می شود، روابط عمومی هر لحظه بیانیه می دهد و صحبت های لازمه انجام می شود، افزود: اینکه گفته شد چرا امروز مسئول روابط عمومی شهرداری تهران رفته خارج از کشور، باید بگویم که قرار بود هیاتی از مدیریت شهری شامل شهردار و اعضای منتخب شورا در دو کنفرانس بین المللی شهرداری ها که شهرداری تهران نیز عضو آن است حضور یابند که شهردار به تشخیص خودش از سفر منصرف شد و رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری را به نمایندگی به این دو اجلاس و کنفرانس هایی که در حاشیه اش برگزار می شود، فرستاد.
امانی متذکر شد: اینکه مدیر روابط عمومی به این سفر کاری رفته به معنای آن نیست که کار اصلی اش را رها کرده و رفته به سفر خارج از کشور. بیان چنین صحبت هایی درخصوص این سفر نیز حاکی از مظلومیت شهرداری تهران در روند اطلاع رسانی ها است که باید با کمک اعضای شورا برطرف شود تا از این مظلومیت خارج شویم./شهردارانلاين

دیدگاه کاربران