عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر اداره فعالیت‌های دینی، ادبی و هنری جهاد دانشگاهی :

نشست های ابعاد ژئوپلتیک مخاطرات محیطی در ایران برگزار می‌شود

کد خبر: 78847
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۳ ق.ظ

نشست های ابعاد ژئوپلتیک مخاطرات محیطی در ایران در دانشگاه خوارزمی به همت اداره فعالیت‌های دینی، ادبی و هنری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی برگزار می شود.

به گزارش نداي مردم ،جمشید ندافی، مدیر اداره فعالیت‌های دینی، ادبی و هنری جهاد دانشگاهی در خصوص این برنامه گفت: در این رشته نشست‌ها به موضوعاتی همچون بررسی مخاطرات محیطی نوپدید شهر تهران، بحران‌های هیدروپلتیک ایران: مناسبات قدرت بر سر آب شیرین، بحران ریزگردهای ایران و رویکردهای منطقه‌ای، پیامدهای اجتماعی _ سیاسی انتقال میان حوضه‎ای آب در ایران، آلودگی هوای کلانشهرها از جمله تهران، البرز، اصفهان، پدیده‌ای جغرافیایی-سیاسی، پیامدهای دگرگونی الگوی بارش بر مناسبات هیدروپلتیک حوضه مرکزی ایران پرداخته خواهد شد.

وی افزود: دکتر مراد کاویانی‌راد عضو هیات علمی دانشکده جغرافیای دانشگاه خوارزمی راهبری این رشته نشست‌ها را بر عهده دارد.

ندافی یادآور شد: رشته نشست‌های ابعاد ژئوپلتیک مخاطرات محیطی در ایران قصد دارد به تاثیرات زندگی شهری بر محیط زیست و اثرات تهدیدی آن بر زندگی آدمیان و بازخورد آن به تهدید سلامت انسان بپردازد.

این مسئول تصریح کرد: این نشست هر هفته، شنبه‌ها، از ساعت ۱۲:۲۰ الی ۱۴ در سالن جلسات فرهنگ دانشگاه خوارزمی برگزار خواهد شد.

ندافی در پایان گفت: نخستین نشست این رشته نشست‌ها، روز شنبه یکم آبان‌ماه منعقد خواهد شد که طی آن مخاطرات محیطی نوپدید شهر تهران بررسی و تحلیل می‌شود.

دیدگاه کاربران