عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر آبفای ملارد:

انشعاب ۲۰ هزار خانوار به شبکه تصفیه فاضلاب ملارد متصل می‌شود

کد خبر: 78880
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱:۲۲ ب.ظ

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان ملارد گفت: تا پایان سال انشعاب ۲۰ هزار خانوار به شبکه تصفیه فاضلاب ملارد متصل خواهد شد.

به گزارش نداي مردم، خیرالله کریمی با اشاره به پیشرفت کار پروژه فاضلاب شهری در ملارد اظهار کرد: در منطقه سرآسیاب غربی و مارلیک پیمانکار فاینانس قسمتی از پروژه را پیش می‌برد و حدود ۷۰ درصد از قرارداد اول و ۳۷ درصد از قرارداد دوم با وی پیشرفت داشته است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان ملارد بیان کرد: پیشرفت در این منطقه مناسب بوده و در اردیبهشت ماه سال جاری سرعت بیشتری یافته است.

این مقام مسؤول با اشاره به جاری شدن فاضلاب و خروج فاضلاب در چهارراه ملارد تصریح کرد: در منطقه سرآسیاب شرقی نیز پیمانکار مشغول فعالیت و راه‌اندازی شبکه است.

وی خاطرنشان کرد: در این قرارداد فاینانس ۶ هزار نصب انشعاب وجود دارد منتهی نصب انشعاب تا سرسیفون پیش‌بینی شده و داخلی‌ها را برنامه‌ای برای نصب نداشتیم.

کریمی ادامه داد: یک تعداد از مردم خود سرانه تعدادی از داخلی‌ها را نصب کردند و فاضلاب به داخل شبکه جاری شده است.

کریمی با اشاره به سر ریز شدن فاضلاب در ملارد اذعان کرد: ما تلاش کردیم تهدید جاری شدن فاضلاب در شبکه را به فرصت تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته و برگزاری جلسات گوناگون با حضور فرماندار و نماینده محترم شهرستان، معاونت آب و فاضلاب در استان داری و همچنین معاونت محترم وزارت نیرو، در نهایت مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران دستور راه اندازی پکیج اضطراری تصفیه فاضلاب را صادر کردند که تا ۳ ماه آینده آماده خواهد شد.

مدیر سازمان آب و فاضلاب شهرستان ملارد بیان کرد: این پکیج تصفیه فاضلاب این قابلیت را دارد که بتوانیم فاضلاب را به محل تصفیه خانه انتقال دهیم تا مردم بتوانند از شبکه برخوردار شوند.

وی افزود: این روش ما را به مدت ۵ سال پیش خواهد انداخت و عقب‌ماندگی ما را نسبت به دیگر شهرستان‌ها جبران خواهد شد.

کریمی اظهار کرد: شاهد هستیم در شهرستان قدس و شهریار اگرچه تصفیه‌خانه آماده است اما هنوز مردم به طور کامل از آن برخوردار نیستند.

وی با اشاره به همزمانی احداث تصفیه‌خانه و راه اندازی شبکه در شهرستان ملارد تشریح کرد: همزمان با اجرای پروژه شبکه‌گذاری اگر پکیج تصفیه فاضلاب به موقع آماده شود و ۶ هزار انشعاب پیش‌بینی شده نیز تا پایان سال به شبکه متصل شود با احتساب میانگین هر انشعاب، سه خانواده، نزدیک به ۲۰ هزار خانواده انشعاب فاضلابشان به شبکه منتقل خواهد شد.

مدیر سازمان آب و فاضلاب شهرستان ملارد ادامه داد: این اقدام کمک قابل توجهی به سفره‌های زیر زمینی که تحت تأثیرات منفی فاضلاب قرار دارد، خواهد نمود.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به تراکم جمعیت در مناطقی همچون سرآسیاب بسیار زیاد است. با در نظر گرفتن هر خانه یک چاه فاضلاب، لزوم تسریع در راه اندازی شبکه انتقال فاضلاب را ضروری می‌نماید./فارس

دیدگاه کاربران