عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان تهران :

احداث مراکز امدادی و ورزشی در پایگاه‌های هلال‌احمر استان تهران

کد خبر: 78968
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۲۱ ب.ظ

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان تهران گفت: مراکز امدادی و ورزشی در پایگاه‌های امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان تهران احداث می‌شود.

به گزارش نداي مردم، مرتضی مرادی‌پور امروز در حاشیه بازدید از پایگاه امداد و نجات بین‌شهری چناران شهرستان دماوند ، اظهار داشت: با عنایت به اهمیت آمادگی جسمانی و توان‌افزایی در فعالیت‌های امداد و نجات، سعی داریم با طراحی برنامه‌های مربوطه در پایگاه‌های امداد و نجات ضمن حفظ آمادگی امدادگران و نجات گران، انگیزه‌های این عزیزان را در ساعات بدون عملیات در پایگاه‌ها افزایش دهیم.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان تهران ادامه داد: نخستین گام برای امدادگران و نجات‌گران داوطلب و کادر، حفظ آمادگی جسمانی این افراد هست تا در مأموریت‌های سخت و دشوار بتوانند در امدادرسانی علاوه بر آمادگی امدادی، از آمادگی جسمانی خوبی برخوردار باشند.

مرادی‌پور تصریح کرد: در برخی از مأموریت‌ها ازجمله کوهستان و امداد و نجات زمستانه در محورهای برف‌گیر و پرحادثه زمان کار بسیار بالاست و توان زیادی را از امدادگران و نجات‌گران می‌گیرد که این مهم تنها با تمرین و ممارست امکان‌پذیر و قابل‌حل خواهد بود.

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام دادیم، مقرر شد در تمام پایگاه‌های امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان تهران مراکز امدادی و ورزشی طراحی و ایجاد شود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان تهران اضافه کرد: در برخی از پایگاه‌های امداد و نجات بین‌شهری جاده‌ای مراکز امدادی و ورزشی وجود دارد، اما باید این مراکز برای تمام پایگاه‌های امدادی و اقماری احداث شود.

مرادی‌پور با اشاره به پایگاه‌های امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند اظهار کرد: شهرستان دماوند از دو پایگاه حساس در دو محور اصلی هزار و فیروزکوه برخوردار است و نیروهای عملیاتی این شهرستان با توجه به کوهستانی بودن و برف‌گیر بودن این دو محور مواصلاتی باید از آمادگی کامل برخوردار باشند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان تهران ضمن تشکر از عوامل جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند به‌خصوص واحد امداد و نجات این جمعیت بیان کرد: به همت واحد امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند و با توجه به شعار مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل در راستای اقدام و عمل، با کمترین هزینه در حال راه‌اندازی و طراحی سازه‌های امدادی و ورزشی در پایگاه امداد و نجات بین‌شهری چناران هستیم.

وی افزود: این مرکز برای مسابقات امدادی و ورزشی گروه‌های توانای جمعیت هلال‌احمر استان تهران تشکیل‌شده است و در آینده نزدیک مرحله نهایی و استانی این مسابقه به میزبانی شهرستان دماوند برگزار خواهد شد./فارس

دیدگاه کاربران