عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه :

بیشترین آمار رد معاینه فنی اتوبوس های درون شهری تهران، نقص سیستم ترمز است

کد خبر: 78979
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۰۲ ب.ظ

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، نقص فنی در سیستم ترمز با ١٨ درصد را به عنوان بیشترین عامل مردودی اتوبوس ها در روند اخذ تاییدیه معاینه فنی ذکر کرد.

به گزارش نداي مردم، پیمان سنندجی از فعالیت مرکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای سنگین بسیج افزود: نقص در لاستیک با ١٥ درصد و چراغ ترمز با ١٣ درصد، دودزایی و تنظیم نبودن جلوبندی فرمان در رده های بعدی ایرادات فنی اتوبوس های درون شهری پایتخت برای دریافت تاییدیه قرار دارند.
سنندجی با اشاره به اعمال سیاست های تشویقی در معاینه فنی اتوبوس ها اظهار کرد: از مجموع ۳۵۰ هزار ریال هزینه معاینه فنی، ۸۰ هزار ریال به عنوان سهم راننده و مابقی توسط شرکت واحد اتوبوسرانی تامین و پرداخت می شود.
به گفته وی، در حال حاضر بالاترین عمر اتوبوس های درون شهری پایتخت ١٢ سال است و این درحالی است که استاندارد عمر کاری این اتوبوس ها هشت سال می باشد.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه یادآور شد: عمر بیش از ٥٠ درصد اتوبوس های ناوگان حمل و نقل درون شهری تهران بیش از هشت سال است.
وی با اشاره به فرسودگی سه هزار و ٥٠٠ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل درون شهری تهران افزود: علاوه بر این، ناوگان حمل و نقل درون شهری تهران نیازمند سه هزار دستگاه اتوبوس جدید به منظور خدمت رسانی بهینه و مطلوب به شهروندان است.
به گفته سنندجی، با خرید و بکارگیری حدود شش هزار دستگاه اتوبوس جدید در ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت، متوسط عمر اتوبوس های این ناوگان به کمتر از هشت سال می رسد.
وی افزود: علاوه بر آن با تامین این تعداد خودرو، سر فاصله حرکت اتوبوس های درون شهری تهران به استاندارد جهانی که پنج دقیقه است، نزدیک می شود.
«شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه در مجموع دارای حدود شش هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در خطوط مختلف شهری است».
به گزارش ایرنا و براساس اعلام مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی تهران، از مجموع پنج هزار دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل شهری پایتخت که در شش ماه نخست امسال به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده اند، سه هزار و ۵۰۰ دستگاه در مرحله اول و یک هزار و ۵۰۰ دستگاه نیز پس از رفع معایب، تاییدیه فنی دریافت کردند./ايرنا

دیدگاه کاربران