عضویت در خبرنامه الکترونیک
وزیر نفت :

باید ۹۵ درصد مناطق شهری و روستایی تا پایان سال ۹۶ گازرسانی شده‌اند

کد خبر: 79032
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸ ق.ظ

وزیر نفت گفت: امیدواریم تا پایان سال ۹۶ ، ۹۵ درصد کل کشور تحت پوشش گازرسانی باشند.

به گزارش  نداي مردم، بیژن نامدار زنگنه، در سومین همایش ملی روز روستا و عشایر با رویکرد تبیین نقش روستاییان و عشایر در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، گفت: تامین سوخت در روستاها و مناطق عشایری نه تنها اقدامی اثیرگذار است بلکه اقداماتی مثبت بر حفظ منابع طبیعی و محیط زیست نیز به شمار می آید.

وی افزود: هنگامی که دولت یازدهم روی کار آمد یک سال مطالعه کردیم تا با روش های مختلف، سوخت و انرژی رسانی به مناطق روستایی داشته باشیم.

وزیر نفت تصریح کرد: در سال ۹۲، ۵۵ درصد از روستاها و شهرهای کوچک از گاز طبیعی بهره مند بودند اما سال ۹۴ به ۷۵ درصد رسید و در سال ۹۵ مناطق شهری تا ۹۷ درصد از گاز طبیعی بهره مند شدند. مناطق روستایی نیز به ۸۰ درصد رسید و در مجموع ۹۳ درصد جمعیت تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفتند.

زنگنه بیان کرد: باید تا پایان سال ۹۶ باید ۹۵ درصد جمعیت کل کشور از مناطق شهری و روستایی گازرسانی شده باشند.

وی یادآور شد: در سال گذشته پولی که بابت گازرسانی صرف شد از بودجه عمرانی روستاییان نیز بیشتر بوده است.

وی با بیان اینکه بهینه سازی انرژی و سوخت یک نوع اقتصاد مقاومتی است، گفت: همچنین استفاده هدفمند نیز از یارانه ها کرده ایم.

زنگنه با بیان اینکه امیدواریم تا پایان سال ۹۶ به صورت عمده گازرسانی روستایی انجام شود، گفت: تا پایان سال ۹۶ باید ۹۵ درصد از مناطق شهری و روستایی گاز داشته باشند و تنها نقاط دورافتاده می ماند که باید از روش های مختلف همچون گاز مایع یا CNG‌ استفاده کنیم.

دیدگاه کاربران