عضویت در خبرنامه الکترونیک
مشاور شهردار تهران در امور توان یابان :

اجرای بیش از ۳۵۰ هزار متر مربع پیاده رو سازی مناسب معلولین در بخش مرکزی شهر تهران

کد خبر: 79044
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷ ب.ظ

علی اصغر عین القضات مشاور شهردار تهران در امور توان یابان؛ از اجرای برنامه های مدیریت شهری با هدف دسترس پذیر نمودن شهر برای تردد معلولین بدون نیاز به کمک دیگران خبر داد.

به گزارش نداي مردم، علی اصغر عین القضات مشاور شهردار تهران در امور توان یابان در نشست کارگروه مناسب سازي و دسترس پذير نمودن شهر براي كم توانان و معلولان؛ گفت: تلاش مدیریت شهری برای ایجاد شهر دسترس پذیر با هدف حضور آن ها در جامعه بدون نیاز به کمک دیگران است و در همین راستا احصاء نیازهای معلولین از منزل تا سطح شهر و اماکن عمومی یک ضرورت است.
در این نشست وحید محمدی قائم مقام شهرداری منطقه ۱۱گفت: طی ۱۰ سال گذشته بیش از ۳۵۰هزار متر مربع پیاده رو سازی با رعایت تمامی اصول فنی مربوط به تردد معلولین در سطح منطقه به انجام رسیده است.
وی همچنین با اشاره به وجود ۳۶۰هکتار بافت فرسوده در محدوده این منطقه وقرار گرفتن در هسته مرکزی و متراکم شهر تهران؛ افزود: وجود این عوامل؛ بهسازی معابر برای معلولین و دسترس پذیر کردن شهر را در بسیاری از زوایا با مشکلاتی مواجه کرده است.
محمدی، وجود راسته های تجاری متعدد، بورس انواع کالاها و نیز شیب مناسب بخش مرکزی شهر تهران را از نکات حائز اهمیت و قابل توجه دانست که می تواند کمک مناسبی برای بهبود دسترسی شهر برای معلولین داشته باشد.
بر اساس این گزارش بیش از ۸۰۰ شهروند معلول درمحدوده منطقه ۱۱ ساکن هستند و این منطقه دارای ۳ مدرسه استثنایی ،۲۱۰ دانش آموز توان یاب و ۲۷ خانواده چند معلولی است که هم اکنون احصاء مشکلات و معضلات ایمنی معلولان در اماکن عمومی ، ایمن سازی مساجد و مدارس ، مناسب سازی مسیر حرکتی عابران پیاده ، مناسب سازی تقاطع های سطح منطقه و سطح حرکتی عابران پیاده ،تسهیل دسترسی به اماکن عمومی به ویژه درمانگاه ها و مساجد ، در نظر گرفتن محل هایی برای پارک خود رو معلولین و نصب تابلو ،اصلاح سرویس های بهداشتی بوستان ها و اماکن عمومی با نظارت کارشناسی و رصد نماینده کانون معلولان این منطقه انجام شده است./شبستان

دیدگاه کاربران