عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر کل وصول و تشخیص درآمد شهرداری تهران :

امکان رسیدگی به اعتراضات شهروندان نسبت به رقم عوارض وجود دارد

کد خبر: 79082
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۲۶ ب.ظ

مدیر کل وصول و تشخیص درآمد شهرداری تهران با اشاره به اینکه یکی از منابع درآمدی شهرداری تهران ،مبالغ تعیین شده از محل کمیسیون ماده ۷۷ است، در این باره اظهار کرد: رقم حاصل از درآمد کمیسیون ماده ۷۷ برای شهرداری تهران قابل توجه نیست و حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان است

به گزارش نداي مردم، مهدی رزمی درباره تشریح عملکرد کمیسیون ماده ۷۷گفت: کمیسیون ماده ۷۷ یکی از مراجعی است که مسئولیت رسیدگی به اعتراضات افراد نسبت به مبلغ عوارض شهرداری تعیین شده را بر عهده دارد.
رزمی در توضیح وظایف کمیسیون ماده ۷۷ اظهار کرد: ممکن است زمانی که شهرداری تهران عوارض تعیین شده برای افراد را در اختیار شهروندان قرار می دهد کسانی باشند که به مبلغ تعیین شده معترض باشند و برای آکه بتوان به این شکایات رسیدگی کرد، مرجعی به عنوان کمیسیون ماده ۷۷ تعیین شده است تا افراد بتوانند نسبت به رقم عنوان شده اعتراض ‌کنند.
مدیر کل وصول و تشخیص درآمد شهرداری تهران با بیان اینکه کمیسیون ۷۷ در محل شورای اسلامی شهر تهران تشکیل می‌شود افزود: در این کمیسیون یک عضو شورای اسلامی شهر تهران، یک قاضی و یک نماینده وزرات کشور حضور دارند. دبیر آن هم از نماینده شهرداری تهران است.
رزمی ضمن تاکید بر اینکه کمیسیون ۷۷ فقط درباره اختلاف در مبلغ عوارض تعیین شده که به افراد ابلاغ شده، تصمیم گیری می‌کند خاطر نشان کرد: ما به شهروندان ابلاغ می‌کنیم که مبلغی به شهرداری به عنوان عوارض بدهکارند. اگر شخص نسبت به آن مبلغ مطرح شده اعتراض داشته باشد می‌تواند در کمیسیون ماده ۷۷ مطرح کند و این کمیسیون مسئول رسیدگی به این شکایات است. البته ممکن است در جلساتی که کمیسیون برای این موضوع تشکیل می‌دهد، این شکایت تائید یا رد شود.
وی اضافه کرد: در کمیسیون ماده ۷۷ پس از بررسی کامل و همه جانبه مورد مطرح شده، رای صادر می‌شود که آن رای قطعی و لازم الاجراست.
وی در پایان تصریح کرد: رقم حاصل از درآمد کمیسیون ماده ۷۷ برای شهرداری تهران قابل توجه نیست و تنها بین ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان است. این رقم، عدد زیادی برای شهرداری تهران نیست و شامل همه اقشار جامعه، اشخاص و دستگاه‌های حقیقی و حقوقی هم زمان می‌شود.

دیدگاه کاربران