عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران :

احداث ۲۵مسجد در دوره اخیر مدیریت شهری/ رویکرد صرفا فرهنگی در ۵۰درصد پروژه های احداثی

کد خبر: 79120
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴ ق.ظ

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران از احداث ۲۵ مسجد در بازه زمانی سال های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۵ در پایتخت خبر داد.

به گزارش نداي مردم، علیرضا جعفری با بیان اینکه طی سال های اخیر توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی در تهران بیشتر شده و ارتباط شهروندان با حوزه‌های فرهنگی افزایش یافته است‌، اظهار کرد: توسعه زیر ساخت های فرهنگی باید با حفظ رویکردهای ملی و بومی جامعه هماهنگ باشد، چراکه توسعه در عرصه های مختلف به ویژه زیرساخت های فرهنگی می تواند زمینه لازم برای رشد و آگاهی افراد را فراهم کند.

وی با تاکید بر نگاه ویژه مدیریت شهری به بحث توسعه فرهنگی و لحاظ کردن معیارهای بومی و ملی در پروژه های فرهنگی پایتخت گفت: توجه به فرهنگ حاکم بر جامعه و اعتقادات مذهبی مردم موجب شد تا شرکت توسعه فضاهای فرهنگی طی ۱۱ سال اخیر متولی احداث ۲۵مسجد در پایتخت باشد.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی با اشاره به احداث مسجد ۷۲تن در منطقه ۹، مسجد پیامبر اکرم(ص) در منطقه ۵، مسجد پیامبر اعظم(ص) و مسجد صاحب الزمان(عج) در منطقه ۲ و مسجد امام رضا(ع) واقع در منطقه ۲۰ عنوان کرد: به طور کلی، حدود ۳۰ درصد از پروژه های شرکت توسعه فضاهای فرهنگی در این دوره مدیریت شهری پروژه های مذهبی است که در تمامی مناطق ۲۲گانه به اجرا درآمده اند.

جعفری طراحی و اجرای خانه موزه ها و فضاهای فرهنگی با عملکرد فرا منطقه ای را از دیگر فعالیت های شرکت توسعه فضاهای فرهنگی معرفی و تصریح کرد: آمارهای ما نشان می دهد که در بازه زمانی سال ۸۴ تا کنون، ۵۴ پروژه صرفاً فرهنگی از جمله سراسرنمای مقاومت، باغ موزه دفاع مقدس، باغ موزه قصر، موزه موسیقی، موزه حیات وحش دارآباد، موزه علوم و نجوم دارآباد، باغ موزه هنرهای ایرانی، خانه موزه استاد انتظامی و… احداث شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با یادآوری این نکته که امروز سرانه فضاهای فرهنگی در پایتخت در شرایط مناسبی قرار دارد، گفت: به طور قطع

می توان گفت ۵۰ درصد از تمامی پروژه های ما طی ۱۱ سال اخیر با نگاه صرفاً فرهنگی احداث شده است و امروز خیل عظیمی از شهروندان و حتی گردشگران از این اماکن بهره می برند.

جعفری با اشاره به جمعیت قابل توجه جوانان در شهر تهران به اجرای پروژه های ورزشی پرداخت و خاطرنشان کرد: با توجه به جمعیت کثیر مخاطبان اماکن ورزشی که شامل تمامی گروه های سنی به ویژه نوجوانان و جوانان می شود، در دوره اخیر مدیریت شهری ۲۲ فضای ورزشی که به طور کلی ۲۱ درصد از پروژه ها را به خود اختصاص می دهند در پایتخت احداث شده است.

وی در پایان گفت: شهرداری تهران ظرفیت های مختلفی را برای تحقق توسعه پایدار ترسیم کرده که از جمله آن توسعه فضاهای فرهنگی و حرکت در مسیر استانداردهای جهانی است. بر این اساس، طبق ماموریت محوله شهردار تهران به شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، در سال های گذشته اقدامات لازم برای تبدیل تهران به کلانشهری توسعه یافته انجام شده است./ميزان

دیدگاه کاربران