عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس سازمان صدا و سیما :

نظر رئیس صداوسیما درباره رسالت مشترك نیروی انتظامی و رسانه ملی

کد خبر: 79138
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸ ق.ظ

رئیس سازمان صدا و سیما در دیدار فرمانده نیروی انتظامی بر تعامل و همكاری های مشترك این دو نهاد در امر فرهنگ‌سازی تاكید كرد.

به گزارش نداي مردم، دكتر علی عسكری در این دیدار با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: رسانه ملی وظیفه خود می داند كه با همه دستگاه‌ها تعامل داشته باشد كه خوشبختانه نیروی انتظامی از جمله دستگاه‌هایی است كه موثرترین تعاملات را با آن داشته ایم.

وی افزود: در این مسیر تعامل رسانه ملی با نیروی انتظامی در فرهنگ پذیری ، نظم، ترافیك و جلوگیری از آسیب های اجتماعی بسیار موثربوده است.

علی عسكری تصریح كرد: نقش صدا و سیما در اصلاح ناهنجاری‌های اجتماعی نقش بارزی است كه به عنوان مثال می توان به فرهنگ سازی و اصلاح رفتاری در حوزه ترافیك اشاره كرد .

وی یادآور شد: بخش‌های مختلف رسانه از جمله سیما و صدا توانستند به خوبی در جهت اهداف نیروی انتظامی عمل كنند.

رئيس رسانه ملی افزود: صداوسیمای مراكز استان‌ها نیز در انعكاس مشكلات و چالش های حوزه شهری می‌توانند نقش موثری داشته و در كنار نیروی انتظامی قرار بگیرند كه خوشبختانه همكاری نزدیكی در این خصوص وجود دارد، ضمن اینكه صداوسیما تلاش كرده تا شان و اقتدار نیروی انتظامی در سطح جامعه حفظ شود.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به نقش موثر رسانه در بستر سازی برای اجرای طرح های پلیس گفت: رسانه ملی وظیفه خود می داند كه عامل ارتباطی پلیس و مردم باشد و بتواند به درستی نقش پلیس را تبیین كند. وی افزود: پلیس پناه مردم است و در سراسر كشور به محل امن و اتكای مردم بدل شده است.

وی تاكید كرد: با توجه به اهمیت موضوع، رسانه ملی آمادگی دارد تا با تشكیل اتاق فكر برای طراحی و تولید پیام مناسب ضمن ارائه چهره‌ای درست از عملكرد نیروی انتظامی، احساس امنیت و آرامش را در لایه ‌های مختلف جامعه گسترش و سبب جلب رضایت مردم شود.

رئیس سازمان صدا و سیما در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یكی از مسائل مشترك صداوسیما و نیروی انتظامی در ارتباط با ماهواره‌ها و آثار تخریبی آن بر رفتارهای فرهنگی و اجتماعی است كه در این زمینه باید كار فرهنگی صورت گیرد تا این دو نهاد بتوانند در مقابله با تهاجم فرهنگی و اصلاح فرهنگی جامعه همكاری و مشاركت خوبی داشته باشند.

دكتر علی عسكری همچنین به مساله اعتیاد اشاره و خاطر نشان كرد: باید با نشان دادن آثار تخریبی اعتیاد فضایی فراهم شود كه جوان از نزدیك شدن به مواد مخدر و اعتیاد اجتناب كند. رسانه ملی آمادگی دارد تا با انتشار اطلاعات موجود در این خصوص ، جامعه را نسبت به آسیب های اعتیاد هشیار كند، لذا برنامه سازان موظف هستند ضمن اطلاع رسانی از عوارض و آسیب های اعتیاد، مردم و به خصوص جوانان را از آثار تخریبی این بلای خانمان‌سوز مطلع سازند.

وی تاكید كرد: تعامل و همكاری سازنده صدا و سیما و نیروی انتظامی می تواند نقش بسیار مهم و موثری در حل معضلات و آسیب های اجتماعی داشته و شرایط زندگی بهتر و سالم تر را برای جامعه فراهم كند.

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی نیز ضمن تایید سخنان دكتر عسكری اظهار داشت: از نقد هوشمندانه نسبت به عملكرد نیروی انتظامی استقبال می‌كنیم.

وی همچنین به نقش موثر صدا و سیما در حوزه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی اشاره كرد و گفت: بدون كمك های صدا و سیما نمی توانستیم مردم را نسبت به مسائل مرتبط با نیروی انتظامی آگاه سازیم.

فرمانده نیروی انتظامی ضمن تشریح وظایف پلیس و سیاست ها و اولویت های نیروی انتظامی تاكید كرد: رسانه ها باید نقاط قوت و خدمات ارزشمندی كه نیروی انتظامی انجام داده را خبری كرده و مردم را در جریان توانمندی های این نیرو قرار دهند.

وی در پایان ضمن تشكر از همكاری نزدیك بخش‌های مختلف صداوسیما با نیروی انتظامی، تصریح كرد: این همكاری باعث شده تا اطلاعات مردم نسبت به قابلیت‌های نیروی انتظامی افزایش یابد.

دیدگاه کاربران