عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران :

لزوم تصویب کاهش سن معاینه فنی قبل وارونگی هوا در پایتخت

کد خبر: 79169
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۵ ب.ظ

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با تاکید بر اینکه کاهش سن معاینه فنی باید هر چه زودتر و قبل شروع پدیده وارونگی به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد، افزود:افزایش سن معاینه فنی خودروها در چند سال گذشته تصمیم کارشناسی نبوده است.

به گزارش نداي مردم، سید نواب حسینی منش با اشاره به کلیات لایحه هوای پاک اظهارکرد: لایحه هوای پاک چند سال است که از طریق دولت ،سازمان حفاظت محیط زیست وشهرداری تهران پیگیری شده است و خوشبختانه بر اساس همین تلاش ها کلیات این لایحه هفته گذشته در صحن علنی مجلس به تصویب رسید.
وی با اشاره به اینکه یکی از بندهای این لایحه درباره اصلاح معافیت معاینه فنی خودروها است ، در این باره گفت :امیدواریم موضوع کاهش سن معاینه فنی خودروها، قبل از شروع پدیده وارونگی هوا که تا یک ماه دیگر آغاز می شود ، به تصویب مجلس برسد.
حسینی منش با تاکید بر اینکه موضوع معاینه فنی خودروها با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد، اعلام کرد: شهر تهران هر سال با شروع آذرماه با موضوع آلودگی هوا دست به گریبان است بنابراین امیدواریم با توجه به این شرایط حساس، مجلس شورای اسلامی موضوع کاهش سن معاینه فنی را در دستور کار قرار دهد.
وی با انتقاد از افزایش سن معاینه فنی، خاطرنشان کرد: در سال ٨٩ با پیشنهاد افزایش سن معاینه فنی موافقت شد که دلیل این تصمیم ناگهانی ازدحام خودروها در مراکز معاینه بود که تقریبا به پاک کردن صورت مسئله منجر شد و گذر زمان نشان داد این تصمیم به هیچ وجه کارشناسی به شمار نمی آمد و حالا اگر این قانون اصلاح شود به شرایط شش سال پیش باز می گردیم .
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با بیان اینکه امروز در کشورهای پیشرفته بحث معاینه فنی از موضوع توجه به آلایندگی خودروها خارج شده است،اظها رکرد: در کشورهای پیشرفته محور معاینه فنی به سمت ایمنی خودروها جهت گرفته است و موضوعاتی همچون کاهش تصادفات در راس اهداف دنبال می شود که ما نیز باید در این مسیرحرکت کنیم.

دیدگاه کاربران