عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 22 :

پیگیری فعالیت های عمرانی بهسازی معابر برای استفاده معلولین و جانبازان در منطقه ۲۲

کد خبر: 79175
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۰۱ ب.ظ

شهردار منطقه ۲۲ با اشاره به ضرورت توسعه خدمات‌دهی به معلولان در سطح منطقه گفت: خوشبختانه تا به امروز منطقه ۲۲ در زمینه بهسازی و مناسب سازی معابر برای معلولان اقدمات بسیار موثری را انجام داده و در سال های اخیر در حوزه بهسازی و مناسب سازی معابر سطح منطقه برای استفاده معلولان و جانبازان تا حد امکان و با اولویت ویژه به همسطح سازی معابر و پیاده روهای احداثی منطقه و آسان سازی حرکت معلولین توجه ویژه ای صورت گرفته شده و در دستور کار است که با تخصیص اعتبار لازم بتوان تمامی معابر جهت تردد معلولین بهسازی شود.

به گزارش نداي مردم، مولایی شهردار منطقه در سخنانی خاطرنشان کرد:خوشبختانه طرح فوریتی ۴۵ روزه در محلات منتخب منطقه انجام گرفت و اقدامات بسیار خوبی در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی،عمرانی و امور شهری در جهت خدمات دهی بهتر و بیشتر به شهروندان طی اجرای این طرح در منطقه ۲۲ انجام شد.
وی با اشاره به پیمایش و بررسی تمامی اماکن عمومی منطقه در سطح نواحی و محلات از لحاظ شرایط مناسب سازی تردد معلولین در طرح نگهداشت شهر و اجرایی شدن طرح های محلات نیازمند و طرح فوریتی نگهداشت محلات افزود:به همین منظور و با هدف مرتفع شدن مشکلات همشهریان معلول و جانباز برنامه هایی عمرانی مختلفی در سطح منطقه در نظر گرفته شده و ان شالله در آینده ای نزدیک در سطح منطقه اجرایی خواهد شد.

مولایی شهردار منطقه با اشاره به ضرورت توسعه خدمات‌دهی به معلولان خاطرنشان کرد:طی شش ماهه ابتدایی سال جاری درزگیری آسفالت معابر، حذف زواید فیزیکی در محل پیاده روهای شناسایی شده عملیات مرمت و هم سطح سازی و ایجاد رمپ در اختلاف سطح ها، حذف موانع که باعث اختلال در ترددمی شود ،ترمیم چاله ها و دست اندازها و اجرای کفپوش ها جهت تردد نابینایان شناسایی و اصلاح شده است. این طرح همسو با رویکرد مسئولیت اجتماعی مدیریت شهری برای ایجاد شرایط مناسب و فراهم کردن مقدمات تدوین نقشه جامع معابر مناسب سازی شده تردد معلولان در دست انجام است.

مولایی با بیان این مطلب که لازم است تا با شناسایی مطالبات معلولان مسیر خدمات‌رسانی به این قشر را فراهم کرده و مشکلات آنها را در بخش‌های مختلف ارزیابی کنیم افزود: تلاش خواهیم کرد تا در ساخت مجتمع های مسکونی و اماکنی ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای معلولین جسمی و حرکتی تا حد امکان اجرا شود. ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای معلولین جسمی و حرکتی که در صورت اجرایی کلیه بندهای آن معلولین و جانبازان با مشکلات کمتری روبه رو خواهند شد و تلاش برای اعمال این ضوابط انجام می شود تا وضعیت موجود برای این عزیزان بهبود یابد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای احصاء نیازهای شهروندان معلول ساکن منطقه از تشکیل “کارگروه مناسب سازی و دسترس پذیر نمودن شهر ” برای این افراد و برگزاری جلسات هم فکری و تصمیم سازی در این منطقه خبر داد و گفت: تمامی تلاش ها در این زمینه بر این است تا شرایط حضور عادلانه شهروندان معلول و جانباز ساکن محله های منطقه در معابر و اماکن عمومی ومناسب سازی معابر محلات با اولویت معابر پرتردد از سوی شهرداری منطقه فراهم شود.

دیدگاه کاربران