عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران :

تقدیر دادستان از شهردار پایتخت برای عملکرد مناسب در حوزه آسیب های اجتماعی

کد خبر: 79202
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۵ - ۳:۴۱ ب.ظ

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به تقدیر دادستان تهران از شهردار به دلیل عملکرد مناسب این سازمان در حوزه آسیب های اجتماعی گفت: دادستان پس از استماع گزارش عملکرد شهرداری تهران درخصوص ساماندهی معتادان متجاهر خواستار افزایش ظرفیت مراکز بهبودی و مجتمع های بهاران برای پذیرش هر چه بیشتر مددجویان شد.

به گزارش نداي مردم، رضا قدیمی اظهار کرد: جلسه مذکور سه شنبه گذشته با حضور شهردار تهران برگزار شد و طی آن گزارش جامعی از اقدامات مدیریت شهری در خصوص ساماندهی و درمان معتادان متجاهر طی ۶ ماهه اول امسال و اقداماتی که در حال اجراست، ارائه شد.
وی افزود: در این جلسه برنامه های مربوط به مراکز درمانی که به طور مستقیم توسط شهرداری تهران اداره می شوند و مراکز خصوصی که برای نگهداری و درمان معتادان متجاهر طرف قرارداد با مدیریت شهری هستند، تشریح شد. در کنار این موضوع توضیحات کاملی درخصوص فعالیت مراکز بهاران و برنامه های درمانی این مجتمع ها ارائه شد.
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به همکاری قوه قضائیه، ناجا و شهرداری تهران در طرح جذب و ساماندهی معتادان متجاهر گفت: در این طرح حدود ۲۵۰۰ نفر از معتادان متجاهر جذب و در مراکز مربوط به شهرداری تهران پذیرش شده اند.
قدیمی به فعالیت ۲۴ مجتمع بهاران و پذیرش بالغ بر ۱۵۰۰ نفر در این مراکز طی ۹ ماه اخیر پرداخت و تصریح کرد: در جلسه ای که با حضور دولت آبادی و شهردار تهران برگزار شد روند درمان روحی و روانی بهبودیافتگان، مشاوره های مددکاری با خانواده و مراقبت از مددجویان به مدت ۲ تا ۴ سال که در قالب مجتمع های بهاران انجام می شود، تشریح شد. امیدواریم تا پس از اجرای پایلوت طرح در تهران این راهکار در سراسر کشور مورد توجه قرار بگیرد.
وی در پایان به درخواست دادستان تهران از شهردار اشاره کرد و گفت: پس از ارائه گزارش جامع از سوی مدیریت شهری، دادستان تهران ضمن قدردانی از عملکرد شهرداری تهران در حوزه ساماندهی آسیب های اجتماعی خواستار توسعه ظرفیت مراکز بهبودی و مجتمع های بهاران از سوی مدیریت شهری به منظور پذیرش هر چه بیشتر مددجویان شد./شهردارانلاين

دیدگاه کاربران