عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون وزیر راه و شهرسازی:

شهرسازی باید مبتنی بر حمل و نقل ریلی باشد

کد خبر: 79263
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۳۵ ب.ظ

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: شهرسازی باید مبتنی بر حمل و نقل ریلی باشد و شهرها طوری طراحی شوند که بستر این نوع حمل و نقل به لحاظ درون شهری و برون شهری در آن گنجانده شود.

به گزارش نداي مردم، مهرداد تقی زاده بهجتی افزود: وضعیت برخی شهرها مانند تهران به لحاظ حمل و نقل شهری تایید یا رد نمی شود، بر همین اساس نتیجه عملکرد شهرداری ها وضع موجود نباید باشد.
وی اظهار کرد: باید برای اجرای بهتر پروژه های شهری در کشور از تجربیات سایر کشورهای موفق در حوزه شهرسازی ریل پایه بدون کپی برداری استفاده شود.
معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه ایستگاه های راه آهن برون و درون شهری باید نزدیک مراکز شهر قرار داشته باشند، خاطرنشان کرد: این کار در تهران اجرا شده ولی کافی نیست و باید سرعت اقدامات در حمل و نقل عمومی ریلی افزایش پیدا کند.
تقی زاده تاکید کرد: ایستگاه های ریلی باید چند وجهی ساخته شوند تا برای قطارهای حومه، عادی، سریع السیر و اتوبوسی نیز دسترسی وجود داشته باشد.
وی به ضرورت ریل پایه بودن شهرسازی اشاره و اظهار کرد: درزمان حاضر تفکر غالب در حوزه حمل و نقل شهری در کشور خودرو محور است و بهتر است سبک حمل و نقل درون شهری به سیستم ریلی تغییر پیدا کند.

دیدگاه کاربران