عضویت در خبرنامه الکترونیک
رییس کمیسیون برنامه و بودجه :

شهرداری تهران بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان بدهکار است

کد خبر: 79274
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۵۳ ب.ظ

رییس کمیسیون برنامه و بودجه جمع بدهی شهرداری تهران را برابر ۲۰ هزار و ۴۹۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مجموع بدهی شهرداری تهران به پیمانکاران بیمه مالیات سپرده انجام کار و … در مناطق ۲۲ گانه معادل ۸ هزار و ۵۱۴ میلیارد تومان و مجموع بدهی به بانک ها شامل اصل و سود جرایم معادل ۱۱ هزار و ۹۸۱ میلیارد تومان است.

به گزارش نداي مردم، علیرضا دبیر رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در سیصدمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: پس از گزارشی که شهردار تهران در صحن ارایه کرد حدود ۴۰ روز طول کشید و ۱۵ جلسه کارشناسی برگزار شد تا این گزارش آماده شد.
وی با اشاره به اینکه شهردار تهران صورت های تلفیقی سال ۹۴ را ارایه نکرده است بیان داشت: شهرداری تهران هم این صورت های تلفیقی را ندارد و ما هم نتوانستیم از شهرداری بگیریم.
دبیر با تاکید بر اینکه در موضوع سود بانکها با شهردار تهران اختلاف داشتیم خاطر نشان کرد: گزارشی که شهردار تهران ارایه داد بدون محاسبه سود تا سال ۹۷ است. این اختلاف ما با شهرداری در محاسبه بدهکاری شهرداری به بانک ها است.
وی با اشاره به دیون مناطق به پیمانکاران و بیمه و مالیات اظهار داشت: بدهی مناطق شهرداری تهران در مجموع به ۳۰ هزار و ۱۳۰ نفر و بیش از ۶۴۷۶ میلیارد تومان است.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: بیشترین بدهی با ۷۲۶ میلیارد تومان متعلق به منطقه ۲ شهرداری تهران است.
وی ادامه داد: معاونت های شهرداری تهران به ۹ هزار و ۳۸۹ نفر بیش از ۲۰۴۰ میلیارد تومان بدهکار است و بیشترین بدهی متعلق به معاونت فنی و عمرانی و بیش از ۸۸۲ میلیارد تومان است.
علیرضا دبیر با بیان اینکه اصل وام گرفته شده از شهرداری ها ۹ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان است عنوان کرد: سود این وام ها معادل ۲ هزار و ۹۲۸ میلیارد تومان است.
به گفته دبیر بیشترین بدهی شهرداری تهران به بانک شهر و معادل ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه اضافه کرد: مجموع بدهی شهرداری تهران به پیمانکاران بیمه مالیات سپرده انجام کار و … در مناطق ۲۲ گانه معادل ۸ هزار و ۵۱۴ میلیارد تومان و مجموع بدهی به بانک ها شامل اصل و سود جرایم معادل ۱۱ هزار و ۹۸۱ میلیارد تومان است. بر این اساس جمع بدهی شهرداری تهران برابر ۲۰ هزار و ۴۹۵ میلیارد تومان است.

دیدگاه کاربران