عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس سازمان مدیریت بحران:

کلیه ساختمان‌های روستایی و شهری بیمه خواهند شد

کد خبر: 79330
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۳ ق.ظ

رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: به دنبال بیمه حوادث کلیه ساختمان‌های روستایی و شهری بیمه خواهند شد.

به گزارش نداي مردم، اسماعیل نجار اظهار داشت: به دنبال بیمه حوادث کلیه ساختمان‌های روستایی و شهری بیمه خواهند شد که یک اقدام مفید و خوبی است.

رئیس سازمان مدیریت بحران با تاکید به اینکه باید مخاطرات را شناخت و علت‌یابی شوند، تصریح کرد: ۳۵۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در کشور وجود دارد که این موضوع مسائل قضایی و امنیت اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

وی در خصوص گرد و غبارهایی که برخی از استان‌های کشور گرفتار آن هستند، مطرح کرد: گردوغبارها دارای ۲۰ درصد منشا داخلی و ۸۰ درصد منشا خارجی هستند که متاسفانه سلامت و اقتصاد مردم را به مخاطره انداخته‌اند.

این مسوؤل ادامه داد: در مدت زمان سه ماه ۲۶ هزار نفر در استان خوزستان به دلیل مشکلات تنفسی به واحدهای درمانی مراجعه کرده‌اند.

نجار با بیان اینکه جنگل‌های سرمایه ملی هستند، یادآور شد: در کشور ۳ هزار نفر به عنوان یگان حفاظت در سازمان جنگل‌ها و مراتع خدمت می‌کنند.

رئیس سازمان مدیریت بحران اضافه کرد: در سال گذشته ۲۹۰ خودرو برای سازمان جنگل‌ها خریداری شده است که باید دید که سهم لرستان از این تعداد چقدر بوده است.

وی از خریداری ۳۰ هزار تجهیزات انفرادی برای سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور خبر داد و گفت: سازمان جنگل‌ها متولی حفظ آن‌ها است و به نوعی فرمانده میدان است و درصورت نیاز ما به کمک می‌آییم.

این مسؤول با اشاره به شهرداری‌ها و نداشتن تجهیزات خاطرنشان شد: زمانی که یک شهرداری مجوز ساخت ساختمان‌های بلند مرتبه را در شهر می‌دهد باید به فکر تجهیزات لازم نیز باشد.

رئیس سازمان مدیریت بحران اعلام کرد: ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت خرید تجهیزات مانند نردبان بلند به شهرداری‌های کشور تخصیص داده شده است و از طرف دیگر ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت تفکیک آب شرب از آب فضای سبز به شهرداری‌ها پرداخت می‌شود.

نجار با اشاره به خالی بودن انبارهای امدادی استان لرستان گفت: امروز نباید نگران خالی شدن انبارهای جمعیت هلال احمر بود، زیرا می‌توان در صورت ضرورت از سایر استان‌ها کمک گرفت.

رئیس سازمان مدیریت بحران در پایان تاکید کرد: ما آمادگی کمک از محل ماده ۱۰ و ۱۲ به ناوگان هوایی و امدادی را داریم./فارس

دیدگاه کاربران