عضویت در خبرنامه الکترونیک
نماینده شهردار تهران در ستاد اربعین :

جابجایی زائران اربعین توسط۷۰۰اتوبوس/ نظافت نجف وکربلا با ۲۱۰۰نیرو

کد خبر: 79334
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶ ق.ظ

نماینده شهردار تهران در ستاد اربعین از اعزام قریب به ۷۰۰ دستگاه اتوبوس به منظور جابه جایی زائران اربعین از مرزها به کشور عراق خبر داد.

به گزارش نداي مردم، مجتبی عبداللهی  با اشاره به راه اندازی کمیته خدمات شهری ویژه ایام اربعین از سوی وزارت کشور اظهار کرد: مسئولیت این کمیته به شهرداری تهران محول شد و قرار است تا تمامی کلانشهرها در حوزه خدمات رسانی با ما همکاری داشته باشند. در این رابطه نیز تاکنون جلسات متعددی با شهرداران یا معاونان خدمات شهری به منظور تقسیم وظایف و برنامه های خدماتی در مرزها و داخل خاک عراق برگزار کرده ایم.

وی با یادآوری نقش هر یک از بخش های شهرداری تهران برای خدمات رسانی در ایام اربعین گفت: پیش بینی کرده ایم تا منطقه ۴ در مرز چزابه، منطقه ۵ در مرز مهران و منطقه ۶ در مرز شلمچه اقدامات لازم برای نظافت، خدمات رسانی به زائرین، برپایی موکب و … را انجام دهند.

نماینده تهران در ستاد اربعین همچنین به موضوع حمل و نقل زائران در خاک عراق اشاره و عنوان کرد: قرار است شهرداری تهران قریب به ۵۵۰ تا ۷۰۰ دستگاه اتوبوس را برای جا به جایی زائران در داخل خاک عراق اعزام کند. البته با همکاری سایر کلانشهرها در مجموع بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ اتوبوس مسئولیت نقل و انتقال زائران عزیز را برعهده خواهند داشت.

عبدالهی اعزام نیروهای خدماتی برای نظافت و آماده سازی نجف و کربلا را از دیگر اقدامات معرفی و تصریح کرد: در نظر داریم تا ۲۱۰۰ نیروی خدماتی را به نجف اشرف و کربلای معلی اعزام کنیم./مهر

دیدگاه کاربران