عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس جمعیت هلال احمر :

تهیه بانک اطلاعات امدادگران و داوطلبان/ تجهیز تمامی پایگاه های کشور تا سه هفته آینده

کد خبر: 79374
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۵۲ ق.ظ

رئیس جمعیت هلال احمر از افزایش ١٥ درصدی کمک هزینه ایاب و ذهاب امدادگران از ماه جاری خبر داد و گفت: تمامی پایگاه‌های کشور تا سه هفته آینده تجهیز می‌شوند.

به گزارش نداي مردم، سید امیرمحسن ضیائی رئیس جمعیت هلال احمر در بازدید از این پایگاه با ابراز خرسندی از حضور جوانان فعال، متخصص و با اخلاق خاطرنشان کرد: زمانی که در یکی از پایگاه ها حضور پیدا می کنم هم غبطه می خورم و هم خوشحال میشوم؛ غبطه می‌خورم که ما نتوانستیم پشتیبانی و امکانات مورد نیاز این عزیزان را که جانشان را برای برای خدمت به مردم و مشارکت بیشتر گذاشته اند؛ تأمین کنیم و خوشحال از اینکه بهترین جوانان این مرز و بوم در مردمی‌ترین نهاد عام المنفعه کشور و با بالاترین تعداد داوطلبان جهان، خدمت می کنند.

افتخار هلال احمر؛ داشتن برومندترین جوانان ایران اسلامی

ضیائی جوانان داوطلب هلال احمر را بهترین جوانان کشور دانست و افزود: هیچ ارگان و نهادی، چنین جوانان فعال و برومندی که داوطلبانه خدمتگزار مردم هستند را در اختیار ندارند و ما همیشه به حضور این عزیزان افتخار می کنیم.

رئیس جمعیت با اشاره به اینکه کمبود بودجه و برخی مشکلات منجر به عدم افزایش کمک هزینه ایاب و ذهاب امدادگران شده بود افزود: با تلاش های صورت گرفته و پیاده سازی کامل اهداف اقتصاد مقاومتی، از آبان سال جاری این کمک هزینه ١٥ درصدی به جهت تسهیل در رفت و آمد این عزیزان افزایش یافت.

وی افزود: این مبلغ به صورت فردی، هزینه ی بسیار ناچیزی است اما در کل مبلغ بسیار زیادی می شود که البته ما مفتخریم که خدمتگزار هر چند کوچکی برای امدادگران تلاشگرمان باشیم.

رئیس جمعیت هلال احمر از جمله علل افزایش کمک هزینه ایاب و ذهاب را ایجاد انگیزه در راستای ارائه خدمات داوطلبانه با کیفیت مطلوب تر، ایثار و از خود گذشتگی در راستای ارائه خدمات امداد و نجات که منتج به انجام فعالیت های قانونی و ذاتی در نجات جان مصدومان و حادثه دیدگان در حوادث و سوانح می شود، افزایش و تعدد ماموریت های امداد و نجات به وقوع پیوسته، دوری پایگاه ها از مناطق شهری و واقع شدن پایگاهها در محورهای مواصلاتی بین شهری دانست.

وی افزود: درست است خدمات داوطلبانه برای کسب منافع مالی نیست اما ارائه مشوق های منطقی و یا بازپرداخت هزینه های متعارف خدمات داوطلبانه جهت پیشبرد برنامه های جمعیت برابر ضوابط و دستورالعمل های مصوب بلامانع است.

تهیه بانک اطلاعات امدادگران و داوطلبان

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه در پی ایجاد یک بانک اطلاعاتی از امدادگران و نجاتگران داوطلب هستیم، افزود: در تلاشیم تا این عزیزان داوطلب را به صاحبان حرف و مشاغل معرفی کنیم تا بر اساس میزان تحصیلات و تخصص بتوانند وارد بازار کار شوند و به طور یقین سیستم و جامعه ای موفق خواهد بود که از جوانان تحصیل کرده، متخصص، با اخلاق و در بالاترین سطح بشردوستی بهره ببرد.

ضیائی با اشاره به اینکه خدمت در هلال احمر را نباید به عنوان یک شغل در نظر گرفت، افزود: شما در هر سنی که وارد جمعیت هلال احمر شوید باید این را در نظر بگیرید که می توانید در مسیر این راه داوطلبانه، یک جوان برومند می شوید و سپس در هر جایگاهی بهترین خواهید بود و جمعیت هلال احمر کمک کننده به شما برای قرار گرفتن در این مسیر پیشرفت خواهد بود.

وی افزود: علاوه بر این شما عضوی از بزرگترین مجموعه داوطلبانه و بشردوستانه دنیا می شوید که این حلقه اتصال در هر شغلی هم که باشید قطع نمی شود.

تجهیز تمامی پایگاه های کشور تا سه هفته آینده

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه تا سه هفته آینده به غیر از خودرو، تمام پایگاه های کشور به اقلام تخصصی مورد نیاز تجهیز می شوند افزود: تمام کمبودها و موارد ضروری تا سه هفته آینده جبران می شود و مشکلی در خصوص اقلام و تجهیزات در پایگاه ها نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه حضور زنان در جمعیت هلال احمر همیشه قابل تقدیر بوده است، افزود: تجربه نشان داده هر زمان کار را به زنان سپرده ایم به دلیل احساس تعهد، نظم و روحیه مشارکتی که در وجودشان نهادینه است، بسیاری از کارها به نحو احسن انجام شده است.

مدیریت بحران هلال احمر قابل تقدیر است

در این بازدید، کرامتی مدیرکل بحران استان زنجان با قدردانی ازضیایی به جهت خدمات ارزنده شان در دو سال گذشته، هلال احمر را فعال‌ترین و موفق‌ترین دستگاه ها در حوادث و بحران ها عنوان کرد و گفت: جمعیت هلال احمر مدیریت بسیار خوبی دارد که ما در سیل، زلزله و بلایای دیگر این توانمندی ها را به عینه مشاهده کردیم./فارس

دیدگاه کاربران