عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس شورای شهر رباط کریم :

مدیریت یکپارچه شهری نوید دولت برای انسجام و توسعه توسط نخبگان محلی

کد خبر: 79411
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۳۵ ب.ظ

مدیریت یکپارچه شهری نوید دولت برای انسجام و توسعه توسط نخبگان محلی
رئیس شورای اسلامی شهر رباط کریم ضمن یادآوری سخنان اخیر وزیر کشور در خصوص تلاش دولت در جهت تصویب و ابلاغ طرح مدیریت یکپارچه شهری دیدگاه‌های خود را در این راستا بیان کرد.

به گزارش نداي مردم، رضا تاجیک اظهار کرد: همان‌طور که وزیر محترم کشور بیان داشته‌اند دولت مصمم است که هم بحث مدیریت یکپارچه شهری را پیگیری کند و هم برخی فعالیت‌هایی که شوراهای اسلامی ظرفیت اجرای آن را داشته باشند به آنان واگذار کنند.

وی افزود: برداشت از قوانین برنامه سوم و چهارم توسعه، مدیریت واحد شهری بوده است ولیکن متأسفانه مقاومت تعدادی از دستگاه‌های اجرایی و آماده نبودن زیرساخت‌های لازم در شهرداری‌ها برای تحقق مدیریت واحد شهری و عوامل دیگر مانع از تحقق این برنامه‌ها شد، به همین دلیل در برنامه پنجم ماده ۱۷۳ جایگزین و به جای مطرح کردن مدیریت واحد شهری بحث “مدیریت هماهنگ شهری” گنجانده شد.

تاجیک تصریح کرد: در شورای عالی استان‌ها بارها این موضوع مطرح و بررسی شده است که مدیریت شهری و همچنین اختیارات دولت در زمینه محلی باید به شوراهای شهر محول گردد برحمایت قانونی، درست و قوی از شوراها نقش آنان را در انجام وظایف قانونی تاکید شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رباط کریم در پایان بیان داشت: شورای عالی استانها باید آسیب شناسی های لازم را انجام دهد و بررسی کند که کدام یک از وظایف را شوراها می تواند از دوش دولت برداشته شود تا ضمن کاهش تصدی گری دولت و انجام امور توسط مدیران محلی نقش شوراها در شهر نیز تقویت گردد./فارس

دیدگاه کاربران