عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران :

بانک شهر، « شهروند» را ملی می کند/ تسویه بدهی شهرداری به سه بانک با واگذاری این فروشگاه

کد خبر: 79448
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۲ ق.ظ

معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با اشاره به این که بانک شهر، « شهروند» را ملی می کند ازتسويه بدهی شهرداری تهران به سه بانک شهر، ملی و تجارت با این واگذاری خبر داد.

جعفرملكي-به گزارش سرويس شهري نداي مردم، ناصر امانی معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران اظهار کرد: این موضوع نیاز به کار کارشناسی دارد اما با این واگذاری بدهی خود را به بانک شهر و حتی بانک ملی و تجارت که بیشترین بدهی های شهرداری به این دو بانک است را تهاتر می کنیم.

امانی با بیان این که واگذاری نمایشگاه شهرآفتاب و فروشگاه شهروند تنها به دلیل پرداخت بدهی ها نبوده است، گفت: با این واگذاری شهرداری تهران می تواند در سال های آتی برای خود درآمد پایدار ایجاد کند.

وی ادامه داد: بانک شهر، فروشگاه شهروند را ملی می کند و ضمن افزایش شعب در تهران به توسعه شعب در شهرستان ها نیز دست می زند.

معاون شهردار تهران با اشاره به این که شهرداری تهران که همچنان ۴۰ درصد از مالکیت این فروشگاه برخوردار است، اظهار کرد: لذا شهرداری تهران در سال های آتی در سود این توسعه شریک است.

امانی با تاکید بر این که شهرداری تهران دیگر امکان سرمایه گذاری برای توسعه شهروند را نداشت، در پایان خاطرنشان کرد: واگذاری شهروند و شهر آفتاب در سال های آتی به درآمدی پایدار برای شهر تبدیل می شود.

دیدگاه کاربران