عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار رباط کریم:

پدافند غیرعامل علاج پیش از واقعه است

کد خبر: 79458
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰ ق.ظ

شهردار رباط کریم گفت: پدافند غیرعامل علاج پیش از واقعه است.

جعفرملكي-به گزارش سرويس شهري نداي مردم، مسعود مختاری  ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته پدافند غیر عامل بخشی از دیدگاه های خود را در این حوزه تشریح کرد و اهمیت آنرا در مدیریت شهری مهم ارزیابی نمود.

شهردار رباط کریم گفت: اگر بخواهیم پدافند غیر عامل را به زبان ساده تعریف کنیم می توان گفت به مجموعه اقداماتی پیش گیرنده اتلاق می گردد که با استفاده از دانش مهندسی و مهارت های مدیریتی ظرفیتی را در پدیده ها ایجاد می کند که به صورت بالقوه بتوانند در هنگام بروز هرگونه حادثه و بحران هم از خود محافظت نموده و هم انسان ها از گزند آن ها در امان باشند.

وی ادامه داد: از نظر بنده پدافند غیر عامل ترجمانی از کار اصولی است یعنی اینکه باید طرح های اجرایی به گونه ای طراحی و ساخته شوند که احتمال خطر و آسیب رسانی به کمترین حد ممکن برسد، یعنی اینکه ما در ذات پروژه ها ظرفیت محافظت از خود و پدیده های اطراف را بوجود آوریم.

شهردار رباط کریم خاطر نشان کرد: انسان در پدافند غیر عامل واژه ای کلیدی است بدین معنا که شرایط اجتماعی، اقتصادی و جغرافیایی در نظر او باید به گونه ای پیش بینی شود که هنگام بروز بحران تمامی سناریو های موجود را از پیش دانسته و راه حلی برای آن ها اندیشیده باشد.

وی ادامه داد: ما به عنوان مدیران شهری همواره تلاش کرده ایم در دو بعد اصول پدافند غیر عامل را سرلوحه کارمان قرار دهیم ابتدا بررسی دقیق و از بین بردن خطر های بالقوه در سازه های شهری و دوم اجرای اصولی و استفاده از مصالح مرغوب به منظور کاهش خسارات در هنگام بحران که هر دو لازم می باشند.

مختاری در پایان بیان داشت: هفته پدافند غیر عامل را که نشانه ای از عقلانیت در اجرای امور و آینده نگریست را به همه فعالان این عرصه تبریک می گویم و امیدوارم بتوان با بکار گیری اصول این دانش علاجی باشیم پیش از آنکه حادثه گریبانمان را بگیرد.

دیدگاه کاربران