عضویت در خبرنامه الکترونیک
مسئول کمیته راهنمای زائر ستاد اربعین شهرداری تهران :

شهرداری تهران ۴۰ ایستگاه راهنمای زائر در کشور عراق مستقر می کند

کد خبر: 79466
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۷ ق.ظ

مسئول کمیته راهنمای زائر ستاد اربعین شهرداری تهران از استقرار ۴۰ ایستگاه راهنمای زائر در کشور عراق خبر داد.

به گزارش نداي مردم، مسعود سلیم جوهری افزود: پنج ایستگاه راهنمای زائر در نجف اشرف، هفت ایستگاه در مسیر کربلا به نجف، یک ایستگاه در مرکز مفقودین حرم امام حسین (ع) و ۲۷ ایستگاه در کربلای معلی مستقر می شود.
وی با اشاره به استقرار سه ایستگاه راهنمای زائر در مرزها به همت شهرداری مناطق ۴، ۵ و ۶ گفت: همزمان با حضور خیل عظیم جمعیت اقدامات لازم در خصوص توزیع نقشه کربلای معلی و نجف اشرف و بروشورهای راهنمایی انجام می شود.
سلیم جوهری با بیان اینکه عمده فعالیت های مربوط به راهنمای زائر در شهر نجف و کربلا اجرا می شود، اظهار کرد: تمامی ۴۰ ایستگاه مستقر در خاک عراق از طریق شبکه اینترانتی به یکدیگر متصل اند و از این طریق شاهد اتفاقات خوبی در خصوص جست و جوی همراهان خواهیم بود.
مسئول کمیته راهنمای زائر ستاد اربعین شهرداری تهران افزود: در صورتی که زائر همراه خود را گم کرده باشد، می تواند به ایستگاه راهنمای زائر مراجعه کند و پس از ارائه نام و مشخصات، اطلاعات او در سیستم جست و جو ثبت می شود و بر این اساس، در صورت حضور همراه در یکی دیگر از ایستگاه ها و ارائه اطلاعات اولیه امکان یافتن فرد گمشده به آسانی فراهم می شود.
جوهری با اشاره به نرم افزار جدید جست و جوی زائر گفت: به همت کارشناسان شهرداری تهران قرار است نرم افزاری در اختیار اپراتورهای ما قرار گیرد که در صورت مراجعه زائر به ایستگاه راهنما امکان ارسال عکس و ثبت پیام وجود داشته باشد، همراه فرد نیز با مراجعه به ایستگاه دیگر می تواند پیام مورد نظر را بشنود و به نوعی زائر مورد نظر خود را پیدا کند.
وی نصب مانیتور در ایستگاه ها را از دیگر اقدامات دانست و تصریح کرد: تصاویر افرادی که عکس و پیام خود را ارسال می کنند با کد مشخص در مانیتور ایستگاه ها به نمایش گذاشته می شود و از طریق نرم افزارهای موجود امکان شنیدن پیام وجود دارد.
مسئول کمیته راهنمای زائر ستاد اربعین شهرداری تهران توزیع نقشه های راهنما را از دیگر اقدامات این کمیته عنوان کرد و گفت: در این نقشه ها تمامی اطلاعات مربوط به ایستگاه های راهنمای زائر، عمودها، خیابان های منتهی به حرم امام حسین(ع)، مشخصات پیاده روی اربعین، توصیه های کنسولی، مرزهای خروجی و رودی و مسیر کاظمین و سامرا درج شده است.
جوهری با بیان اینکه امسال نرم افزاری را تدارک دیده ایم تا صاحبان گوشی های اندروید بتوانند با دریافت این نرم افزار نسخه پی دی اف یا عکس نقشه را در تلفن همراه خود داشته باشند، خاطر نشان کرد: این نرم افزار در خصوص گوشی های IOS نیز در حال طراحی است و امیدواریم امکان استفاده از این نرم افزار در اربعین امسال فراهم شود.
براساس این گزارش، وزارت کشور کمیته خدمات شهری ویژه ایام اربعین را راه انداری کرده که مسئولیت این کمیته برعهده شهرداری تهران است.
مجتبی عبداللهی نماینده شهردار تهران در ستاد اربعین پیش از این اعلام کرده بود: شهرداری تهران حدود ۵۵۰ تا ۷۰۰ دستگاه اتوبوس را برای جا به جایی زائران در داخل خاک عراق اعزام می کند.
عبدالهی افزود:با همکاری سایر کلانشهرها در مجموع بین ۹۰۰ تا یکهزار اتوبوس مسئولیت نقل و انتقال زائران را برعهده خواهند داشت.
نماینده شهردار تهران در ستاد اربعین گفت:منطقه چهار در مرز چزابه، منطقه پنج در مرز مهران و منطقه ۶ در مرز شلمچه اقدامات لازم برای نظافت، خدمات رسانی به زائرین، برپایی موکب و … را انجام دهند.
وی اعزام ۲۱۰۰ نیروی خدماتی برای نظافت و آماده سازی نجف و کربلا را از دیگر اقدامات شهرداری تهران برای اربعین حسینی عنوان کرده بود.

دیدگاه کاربران